×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France zamawia 10 airbusów A350-900


Linia Air France ogłosiła zamówienie na 10 samolotów Airbus A350-900. Dzięki temu łączna wielkość floty A350 francuskich linii lotniczych wyniesie 38 maszyn, w tym trzy już dostarczone.


Air France wykorzysta zamówione airbusy A350 do zastąpienia znacznie większych airbusów A380. Z jednej strony A350 jest mniejszy, ale z drugiej - na wielu trasach oferuje znacznie lepszą wydajność, oszczędność paliwa i wyższą rentowność. Dodatkowo linia boryka się z licznymi problemami technicznymi podczas eksploatacji A380, co było jedną z przyczyn decyzji o ich wcześniejszych wycofaniu. 

W związku z tym zamówieniem Air France wycofa A380 do 2022 roku. Zamówienie to pozwoliło również przewoźnikowi przyspieszyć wycofywania Airbusa A340, który opuści flotę do końca 2021 roku. A340 był kiedyś jednym z fundamentów floty Air France, ale dziś ten model jest zastępowany nowszymi i wydajniejszymi konstrukcjami. 

Racjonalizacja i modernizacja floty Air France-KLM jest niezbędna dla poprawy jej wyników ekonomicznych i operacyjnych. A350-900 jest samolotem o wysokich osiągach na każdym poziomie i cieszę się, że Air France może uczynić go jednym z klejnotów swojej floty, aby zwiększyć konkurencyjność naszej grupy - powiedział Benjamin Smith, dyrektor generalny Grupy Air France-KLM. 


Pierwsze wyniki zaobserwowane podczas eksploatacji Airbusa A350 przez Air France są doskonałe pod każdym względem - zadowolenie klienta, wydajność operacyjna i mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Dzięki inwestycjom w wysokości ponad miliarda euro rocznie, modernizacja naszej floty jest naszą główną dźwignią dla osiągnięcia naszego celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50 proc. na pasażera na km do 2030 roku - tłumaczy Anne Rigail, dyrektor generalna Air France. 

A350 jest częścią programu ujednolicenia floty przewoźnika, który dąży do zmniejszenia liczby typów samolotów, dzięki temu proces szkolenia pilotów i personelu pokładowego będzie bardziej jednolity i mniej kosztowny. Do 2023 roku, flota szerokokadłubowa linii będzie składać się wyłącznie z trzech rodzin - airbusów A330/A350, boeingów 777 oraz boeingów 787. Podobną decyzję ogłosił niedawno KLM, który planuje wycofanie starszych samolotów, w tym Airbusa A330 i Boeinga 747, dzięki czemu niderlandzka linia będzie eksploatowała jedynie dwie rodziny samolotów szerokokadłubowych.

Oczekuje się, że Air France ostatecznie zamówi więcej A350, aby zastąpić także swoje pozostałe airbusy A330. W tym celu francuski przewoźnik może zdecydować się również na kilka boeingów 777, aby usprawnić proces wycofywania starszych konstrukcji. 

fot. mat. prasowegość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie