LOT: Nowe trasy do Włoch i na Kretę

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
11 grudnia 2019 14:11
27 komentarzy
Słynny nadmorski kurort Rimini oraz Chania na słonecznej greckiej wyspie dołączają do bogatej oferty wakacyjnej Polskich Linii Lotniczych LOT. Nowe połączenia do Włoch i na Kretę będą realizowane sezonowo raz w tygodniu od czerwca do końca września 2020 roku.
Reklama

Bilety są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na lot.com. Wakacje w 2020 roku zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie dzięki ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT. Pasażerowie w sezonie letnim będą mogli zaplanować urlop w urokliwym Rimini, a także na Krecie - największej wyspie greckiej. O planach uruchomienia nowych połączeń do Włoch i na Kretę, jako pierwsi pisaliśmy w oddzielnym artykule.

Samoloty LOT-u nowe trasy z Warszawy będą obsługiwać od 6 czerwca do 26 września 2020 r. raz w tygodniu, według następującego rozkładu:
  • LO 323 Warszawa 14:05 - 16:05 Rimini (-----6-)
  • LO 324 Rimini 16:55 - 18:55 Warszawa (-----6-)
  • LO 607 Warszawa 12:55 - 16:55 Chania (-----6-)
  • LO 608 Chania 18:00 - 20:00 Warszawa (-----6-)
- Polacy kochają słońce i wypoczynek nad wodą. Grecja, Włochy i Chorwacja są według Polskiej Izby Turystyki najchętniej wybieranymi przez naszych rodaków wakacyjnymi destynacjami. Mamy dobrą ofertę dla osób poszukujących słonecznych kierunków, ceniących szybką i komfortową podróż. Tym razem zapraszamy do włoskiego kurortu Rimini z pięknymi plażami oraz na słynącą z doskonałej kuchni, również pełną słońca - Kretę. Jestem przekonany, że nasza atrakcyjna propozycja pozwoli wielu Pasażerom zaplanować udane wakacje - mówi Michał Fijoł, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. handlowych.


Rejsy do Rimini i na Kretę będą obsługiwane samolotami z rodziny Boeing 737. Na rejsach wykonywanych sezonowo dostępny jest standard LOT Economy Class. W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród wielu wakacyjnych nowości. Oprócz połączeń do Rimini i na Kretę, 7 czerwca samoloty LOT-u polecą z polskiej stolicy do położonej nad północnym Adriatykiem Rijeki, a kilka dni później - 13 czerwca - polski przewoźnik po raz pierwszy wystartuje z Warszawy do stolicy Albanii – Tirany.

Ponadto w szczycie sezonu LOT będzie także wykonywał połączenia z Polski do pięciu miast w Chorwacji: do Splitu, Zadaru, Rijeki, Dubrownika (z Warszawy i Krakowa) i do Zagrzebia. Oprócz sezonowych połączeń do Rimini, Chanii, Tirany, Warny, chorwackich portów i na Korfu, pasażerowie mogą wybierać spośród ponad 110 połączeń na całym świecie dostępnych w ofercie LOT-u.

Są wśród nich m.in. sezonowe połączenia z Warszawy do Kolombo na wiecznie zielonej Sri Lance (wykonywane w sezonie zimowym), a także całoroczne rejsy do Delhi. Tuż po Nowym Roku – 15 stycznia 2020 roku LOT zainauguruje bezpośrednie rejsy do Pekinu-Daxing, jednego z najnowocześniejszych portów na świecie. Tym samym na pokładach polskiego przewoźnika ze stolicy Polski do Chin będzie można polecieć siedem razy w tygodniu.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6e0cc 2019-12-17 10:32   
gość_6e0cc - Profil gość_6e0cc
Hub nie jest w stanie egzystować bez feedu. A feed w przypadku LOT nie będzie funkcjonował poprawnie bo linia nie ma samolotów wąskokadłubowych a jedynie wąziutko kadłubowe (Dash, Embraer) plus stare 737 (droższe w ekspoatacji od A320/321 neo) więc mało konkurencyjne.
Powinni zamknąć Budapeszt bo bez tego feedu będą mieć beznadziejny LF a jeszcze American ich dobije w sezonie więc nawet w sezonie nie zarobią. A poza sezonem to LF będzie 50% i trzeba do tego dopłacać.
Proponowałbym strategię LH czyli "obronę Częstochowy" i skupienie się na Polsce. Dodanie lotów z Krakowa tak aby American nie chciał tu już wracać po sezonie. Skupienie się na najbardziej dochodowych trasach a nie na ekspansji która będzie tylko przejadała zyski z dochodowych tras.
Trzeba poprawić zyskowność bo ta jest na razie neznadziejna.
gość_0146a 2019-12-14 17:18   
gość_0146a - Profil gość_0146a
gość_2d3d8 A od kogo dostała dopłaty? Od samorządu, czyli płacili ci, którzy będą z tych połączeń korzystać. Poza tym każdy LTN, STN czy DUB by Ryanair lata pełen więc potencjał jest. Z kolei puste samoloty LOT-u finansują wszyscy podatnicy
gość_2d3d8 2019-12-14 14:17   
gość_2d3d8 - Profil gość_2d3d8
gość_0146a, a ja mam gdzieś połączenia, które wywożą Polaków do pracy za moje pieniądze. Bo linia nie zauważyła potencjału, a dostała dopłaty. Taki to wolny rynek.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama