LOT rozszerza współpracę z Croatia Airlines

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
11 grudnia 2019 10:00
3 komentarze
Od stycznia 2020 r. LOT rozszerzy współpracę z Croatia Airlines o nowe połączenia z Zagrzebia objęte wspólnym code-sharem.
Reklama

Od 1 stycznia 2020 r. wspólnym kodem zostaną objęte połączenia realizowane przez Croatia Airlines na trasach z Zagrzebia do Mostaru, Sarajewa i Skopje. Chorwacki przewoźnik jest partnerem polskiej linii w ramach sojuszu Star Alliance i współpracuje z nią od 2015 r.

Kody linii Croatia Airlines pojawiły się już wcześniej na czterech trasach obsługiwanych przez LOT. W zamian chorwacki przewoźnik umieścił kody LOT-u na swoich pięciu trasach. Kodem chorwackiej linii są objęte rejsy LOT-u z Warszawy do Frankfurtu, Monachium, Wiednia i Zagrzebia, natomiast kodem polskiej linii są objęte trasy Croatia Airlines z Zagrzebia do Dubrownika, Frankfurtu, Monachium, Splitu i Wiednia.


LOT obecnie nie lata bezpośrednio z Warszawy do Mostaru i Sarajewa, zatem pośrednio będą to nowe kierunki w siatce połączeń, z kolei rejsy z Warszawy do Skopje odbywają się cztery razy w tygodniu.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2019-12-11 17:18   
jjemiolo - Profil jjemiolo
We wprowadzone na stronie LO rozladzie letnim czasy z popoludniowych lotow do ZAG na przesiadki do OMO, SKP i SJJ sa dosc dlugie, ale do SJJ z porannych dolotow do ZAG przyzwoite. Tranzyty z Balkanow do WAW sa generalnie za dlugie. Dla porownania tranzyty na OS przez VIE maja lepsze rozklady. Jednakowoz, to dalszy postep w rozwoju LO w dawnej Jugoslawii.
@Nikinix: w pelni popieram sugestie SJJ.
gość_7e2db 2019-12-11 11:26   
gość_7e2db - Profil gość_7e2db
Fajnie by było jakby SJJ były ogłoszone w najbliższym czasie bezpośrednio z WAW. TIA mogłaby być w sezonie letnim częściej (jakoś 3-4razy, a w zimie (2-3). Jest tam mały ruch stosunkowo i LO mogłoby feedować tranzyty przez WAW. SJJ ma potencjał ruchu wakacyjno-pielgrzymkowego. Teraz kiedy LO oferuje sprzedaż biletów open-jaw dla turystów jest to sytuacja idealna [np. WAW (lub coś z regionów przez WAW) do SJJ, a powrót z TIA, TGD, DBV czy SKP). Bałkany jako, że są rynkiem stosunkowo nie najlepiej spenetrowanym (rządzi TK i OS) mogą być dobrym miejscem do dalszej ekspansji LO, tylko BUD może mieć lepsze umiejscowienie do ruchu przesiadkowego niż WAW, gdzie raczej byłby P2P z Polski, a via na dalsze kierunki lub etniczne z Bałkanów przez WAW.
Nikinix 2019-12-11 10:47   
Nikinix - Profil Nikinix
W takim razie pora na Sarajewo bezpośrednio. Miasto stare, ale urocze z bogatą historią. Tanie noclegi, pyszne jedzenie w lokalnych restauracjach, ceny niskie, świetny alkohol, i pamiątki. TO SĄ BAŁKANY!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama