×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


El Al: Loty do Melbourne już w kwietniu


Na przełomie kwietnia i maja 2020 r. izraelski przewoźnik obsłuży z Tel Awiwu–Ben Gurion trzy loty do portu lotniczego Melbourne–Tullamarine w Australii. Będą one miały charakter testowy, jednak będą ogólnodostępne dla pasażerów.


Wcześniej zapowiedziane loty próbne z Tel Awiwu do Melbourne odbędą się 2 i 23 kwietnia oraz 14 maja 2020 r. samolotem Boeing 787-9, na pokładzie którego znajdują się 282 miejsca dla pasażerów, w tym 32 w klasie biznes oraz 28 w ekonomicznej premium.

– W latach 60. XX wieku El Al ustanowiło rekord, obsługując najdłuższą trasę na świecie bez międzylądowania – z Nowego Jorku do Izraela, samolotem Boeing 707. W 2006 r. nasza firma rozpoczęła regularne loty do Los Angeles trwające 15 godzin i 30 minut, co stanowiło wtedy jedną z najdłuższych tras pasażerskich na świecie. Teraz po raz kolejny tworzymy historię – powiedział Michael Strassburger, wiceprezes El Al ds. handlowych.


Lot do Melbourne, oznaczony jako LY87, zajmie rozkładowo 16 godzin i 15 minut, natomiast lot powrotny do Izraela (LY86) ma potrwać 17 godzin i 45 minut. Trasa z Tel Awiwu do stolicy stanu Wiktoria, uwzględniając pominięcie terytorium Arabii Saudyjskiej, wyniesie ok. 14,4 tys. km.
  • LY87 Tel Awiw 11:15/12:15 – 11:30+1 Melbourne
  • LY86 Melbourne 23:15 – 9:00/10:00+1 Tel Awiw
  • Tel Aviv - Melbourne 

Loty do Australii, chociaż testowe, są w pełni komercyjne i odbędą się z pasażerami. Bilety są już dostępne w sprzedaży. Po lotach próbnych ma okazać się, czy uruchomienie regularnych połączeń do Melbourne, ale także do Sydney, będzie możliwe i opłacalne.

Oprócz Melbourne, El Al ogłosił na 2020 r. uruchomienie nowych tras do Chicago–O'Hare, Tokio–Narita, Dublina i Düsseldorfu. Przewoźnik uruchomił w tym roku także bezpośrednie loty do Nicei, San Francisco, Manchesteru i Las Vegas.

Fot.: materiały prasowegość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie