×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot z nową klasą biznes w airbusach A350


Airbusy A350-900, które zasilą flotę długodystansową Aerofłotu, będą posiadały zupełnie nowy produkt biznesowy. Rosyjski przewoźnik ujawnił właśnie nieco szczegółów dotyczących konfiguracji swoich najnowszych samolotów.


Aerofłot zamówił łącznie 15 airbusów A350-900. Dostawy rozpoczną się wkrótce, a wszystkie egzemplarze trafią do linii do 2023 roku. Maszyny te częściowo zastąpią wyeksploatowane airbusy A330, które od końca bieżącego roku będą stopniowo wycofywane ze służby. 

Najnowszy szerokokadłubowiec po raz pierwszy poleci w barwach rosyjskich linii pod koniec marca do Nowego Jorku. W kolejnych miesiącach 2020 roku maszyny tego typu pojawią się także na trasach z Moskwy do Pekinu, Seulu i Miami. Samoloty te będą posiadały trzyklasową konfiguracją i zabiorą na pokład maksymalnie 316 pasażerów, w tym 28 w klasie biznes, 24 w klasie ekonomicznej premium i 264 w klasie ekonomicznej. Uzyskają też nieco zmodyfikowane względem aktualnego malowanie. 

Nowa klasa biznes (airbus A350-900)

Wprawdzie przewoźnik nie zaprezentował jeszcze w pełni oficjalnie wnętrz swoich airbusów A350-900, ale wiadomo już, że samolot uzyska kompletnie nowy układ kabiny biznesowej, a także odświeżony produkt w dwóch pozostałych klasach serwisowych. 

Nowa klasa biznes (airbus A350-900)

Zgodnie z już wcześniejszymi zapowiedziami w klasie biznes przewidziano 28 foteli w konfiguracji 1-2-1. Oznacza to, że każdy pasażer uzyska bezpośredni dostęp do korytarza, co stanowi istotną poprawę w stosunku do obecnego układu 2-2-2 w tej klasie w boeingach 777 i airbusach A330. Linie wybrały nowy typ foteli, które będą tworzyły ekskluzywne 'Business Suites' z zasuwanymi drzwiczkami. Zapewniają one maksymalne poczucie prywatności w czasie podróży. Podobne rozwiązanie wprowadziła w nowej klasie biznes m.in. Delta - w jej przypadku producentem siedzeń jest brytyjska firma Thompson Aero Seating. Pasażerowie biznesowi będą mogli ponadto skorzystać na pokładzie ze specjalnie zaprojektowanego baru samoobsługowego. 

Dotychczasowa klasa biznes (boeing 777-300)

W klasie ekonomicznej premium (Comfort) przewidziano natomiast układ 2-4-2 z nieco szerszymi i wygodniejszymi fotelami. Jest to taka sama konfiguracja, z którą podróżni spotykają się dziś w boeingach 777 rosyjskich linii. W klasie ekonomicznej zamontowanych będzie z kolei 264 siedzeń w standardowym układzie 3-3-3. 

Trzeba przyznać, że nowa klasa biznes w airbusach A350-900 Aerofłotu prezentuje się znakomicie. Dla rosyjskich linii będzie oznaczała nie tylko istotną poprawę obecnego tzw. twardego produktu, ale niewątpliwie także dołączenie do wiodących pod tym względem linii lotniczych na świecie. 

Fot. M. Stus/mat. prasowe. gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie