Aerofłot z nową klasą biznes w airbusach A350

Marek Stus - Profil Marek Stus
11 grudnia 2019 09:45
6 komentarzy
Airbusy A350-900, które zasilą flotę długodystansową Aerofłotu, będą posiadały zupełnie nowy produkt biznesowy. Rosyjski przewoźnik ujawnił właśnie nieco szczegółów dotyczących konfiguracji swoich najnowszych samolotów.
Reklama

Aerofłot zamówił łącznie 15 airbusów A350-900. Dostawy rozpoczną się wkrótce, a wszystkie egzemplarze trafią do linii do 2023 roku. Maszyny te częściowo zastąpią wyeksploatowane airbusy A330, które od końca bieżącego roku będą stopniowo wycofywane ze służby.

Najnowszy szerokokadłubowiec po raz pierwszy poleci w barwach rosyjskich linii pod koniec marca do Nowego Jorku. W kolejnych miesiącach 2020 roku maszyny tego typu pojawią się także na trasach z Moskwy do Pekinu, Seulu i Miami. Samoloty te będą posiadały trzyklasową konfiguracją i zabiorą na pokład maksymalnie 316 pasażerów, w tym 28 w klasie biznes, 24 w klasie ekonomicznej premium i 264 w klasie ekonomicznej. Uzyskają też nieco zmodyfikowane względem aktualnego malowanie.

Nowa klasa biznes (airbus A350-900)

Wprawdzie przewoźnik nie zaprezentował jeszcze w pełni oficjalnie wnętrz swoich airbusów A350-900, ale wiadomo już, że samolot uzyska kompletnie nowy układ kabiny biznesowej, a także odświeżony produkt w dwóch pozostałych klasach serwisowych.

Nowa klasa biznes (airbus A350-900)

Zgodnie z już wcześniejszymi zapowiedziami w klasie biznes przewidziano 28 foteli w konfiguracji 1-2-1. Oznacza to, że każdy pasażer uzyska bezpośredni dostęp do korytarza, co stanowi istotną poprawę w stosunku do obecnego układu 2-2-2 w tej klasie w boeingach 777 i airbusach A330. Linie wybrały nowy typ foteli, które będą tworzyły ekskluzywne 'Business Suites' z zasuwanymi drzwiczkami. Zapewniają one maksymalne poczucie prywatności w czasie podróży. Podobne rozwiązanie wprowadziła w nowej klasie biznes m.in. Delta - w jej przypadku producentem siedzeń jest brytyjska firma Thompson Aero Seating. Pasażerowie biznesowi będą mogli ponadto skorzystać na pokładzie ze specjalnie zaprojektowanego baru samoobsługowego.

Dotychczasowa klasa biznes (boeing 777-300)

W klasie ekonomicznej premium (Comfort) przewidziano natomiast układ 2-4-2 z nieco szerszymi i wygodniejszymi fotelami. Jest to taka sama konfiguracja, z którą podróżni spotykają się dziś w boeingach 777 rosyjskich linii. W klasie ekonomicznej zamontowanych będzie z kolei 264 siedzeń w standardowym układzie 3-3-3.

Trzeba przyznać, że nowa klasa biznes w airbusach A350-900 Aerofłotu prezentuje się znakomicie. Dla rosyjskich linii będzie oznaczała nie tylko istotną poprawę obecnego tzw. twardego produktu, ale niewątpliwie także dołączenie do wiodących pod tym względem linii lotniczych na świecie.

Fot. M. Stus/mat. prasowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b8a3e 2019-12-13 00:27   
gość_b8a3e - Profil gość_b8a3e
Lot niestety traktuje klasę biznes po macoszemu. Dla polskich decydentów lotnictwa klasa biznes to produkt widziany oczami pasażerów rejsów czarterowych i LCC - zwykła fanaberia, w której od takich rzeczy jak prywatność, wygoda i możliwość robienia czegoś więcej niż nudzenie się, ważniejszy jest dobrze zaopatrzony barek, filmy w systemie rozrywki no i samo słowo „biznes”.
W dużych samolotach fotele biznes są w stałej liczbie, ale na rejsach europejskich, gdzie ich liczba zależy od miejsca powieszenia zasłonki czasami można zobaczyc sytuacje nie do pomyślenia w innych liniach - klasa biznes z jednym pasażerem ograniczona do jednego miejsca na samym przodzie Embraera, a pasażer na nim umieszczony przez załogę traktowany jest jak intruz.
vscrew 2019-12-12 22:47   
vscrew - Profil vscrew
@Gość_60257 .... i zamiast prywatności i możliwości pracy, co w klasie Biznes robi mnóstwo ludzi, siedzisz łokieć w łokieć z nieznajomym sąsiadem. Nie wspominając już o tym że kiedy chcesz położyć się spać, a sąsiad wyjść do łazienki, to musi skakać nad twoim ciałem bo nie ma innego wyjścia. Zresztą foteli klasy Biznes na rynku dostępnych jest kilkanaście - LOTowski, najtańszy model, nie jest wcale najwygodniejszy. O prywatności nie wspominając.
gość_60257 2019-12-12 10:16   
gość_60257 - Profil gość_60257
Osobiście uważam, że te stare fotele dają po rozłożeniu najwygodniejsze łóżko. W nowych fotelach zwykle nogi lądują w takiej ciasnej skrzyneczce, w której z trudem się mieszczą, a zmiana ułożenia stóp jest niewykonalna.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama