Linie SKY kolejnym klientem A321XLR

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
10 grudnia 2019 11:00
Chilijskie tanie linie lotnicze SKY podpisały z Airbusem umowę na zakup 10 egzemplarzy A321XLR.
Reklama

SKY to druga co do wielkości wielkości linia lotnicza w Chile, która w br. udostępniła do sprzedaży 6,9 mln miejsc, eksploatując przy tym 25 samolotów z rodziny A320. Warto zaznaczyć, że przewoźnik rośnie w gwałtownym tempie - z danych udostępnianych przez OAG wynika, że wzrost podaży w 2019 roku w stosunku do ubiegłego roku sięga 34 proc.

- Te samoloty pozwolą nam poszerzyć ofertę tras międzynarodowych o trasy realizowane na dłuższych dystansach przy zachowaniu cieszącego się popularnością modelu niskokosztowego oraz dogodnych cen biletów. Nasi pasażerowie zyskają nowe, bardzo atrakcyjne kierunki docelowe, do których dotrą na pokładzie najnowocześniejszych samolotów na rynku - powiedział Holger Paulmann, dyrektor generalny SKY.


Zgodnie z najnowszą prognozą Airbus Global Market Forecast (GMF), Ameryka Łacińska będzie potrzebowała w ciągu najbliższych dwóch dekad 2700 nowych samolotów, tj. ponad dwukrotnie więcej niż znajduje się obecnie we flotach wszystkich przewoźników z tego regionu świata. Ruch pasażerski w Ameryce Łacińskiej podwoił się od 2002 roku i w ciągu następnych dwóch dziesięcioleci będzie nadal gwałtownie rósł. Z wyliczeń ekspertów Airbusa wynika, że w Chile mobilność lotnicza wzrośnie z poziomu 0,89 podróży na rok do 2,26 podróży na rok w 2038 roku.

- Cieszymy się, że linie SKY wybrały A321XLR, rozbudowując w ten sposób swoją flotę o kolejne samoloty produkcji Airbusa. A321XLR pozwoli SKY zaoferować swoim klientom nowe trasy, np. z Santiago w Chile do Miami w USA - stwierdził Arturo Barreira, dyrektor Airbusa na Amerykę Łacińską.

Przypomnijmy, że dostaw airbusów A321XLR wyczekuje już drugi z chilijskich tanich przewoźników - JetSmart. Linia, która podobnie jak Wizz Air należy do Indigo Group, otrzyma 12 ultrawydajnych wąskokadłubowców.

fot. mat. prasowe
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama