×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: Koordynator slotowy nałożył karę na LOT


Koordynator slotowy na londyńskim lotnisku Heathrow, brytyjska firma ACL, ukarała LOT kwotą 10 tys. funtów za wykonywanie powtarzających się i celowych operacji lotniczych poza przydzielonym czasem na start lub lądowanie.


Firma ACL przesłała 20 listopada 2019 r. zawiadomienie o ostatecznej decyzji do Polskich Linii Lotniczych LOT, w którym zgodnie z rozporządzeniem nr 16 brytyjskich przepisów, poinformował o nałożeniu kary pieniężnej w odniesieniu do powtarzającego się i celowego wykonywania jednego lotu podczas sezonu letniego 2019 r. w przedziale czasowym niezgodnym z przyznanymi slotami oraz z naruszeniem rozporządzenia nr 14. 


Nałożona kara pieniężna wyniosła 10 tys. funtów i została udzielona za niezgodny z planem lot wykonany 6 września 2019 r. ACL ostrzega, że dalsze operacje wykonywane poza przydzielonym czasem na start lub lądowanie mogą skutkować kolejnymi karami finansowymi, które będą stosowane. LOT posiada prawo do 42 slotów na londyńskim Heathrow, co pozwala na wykonywanie 21 lotów tygodniowo, czyli trzech lotów dziennie. 

fot. mat. prasowegość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie