×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa dostała sloty w Shenzhen


Lufthansa dostała zgodę na uruchomienie połączenia do Shenzhen. Dzięki nowym slotom niemiecki przewoźnik będzie mógł zwiększyć swoją obecność w dolinie Rzeki Perłowej. Kilka lat temu miasto Shenzen było nieoficjalnie wymieniane jako jeden z możliwych kierunków dalekodystansowych PLL LOT.


Lufthansie zostały przyznane sloty uprawniające do trzech rejsów tygodniowo na trasie do Monachium. Linia do tej pory latała codziennie z Frankfurtu i Monachium do pobliskiego Hongkongu. Oprócz niemieckiego przewoźnika zgodę na uruchomienie nowych połączeń otrzymał także Egypt Air, który dwa razy w tygodniu będzie mógł polecieć do Kairu - podaje serwis "Orient Aviation". 

W 2016 r. informację o tym, że LOT rozważa uruchomienie rejsów do Shenzhen, podał m.in. korespondent Polskiego Radia w Pekinie, Tomasz Sajewicz. Rozmowy na ten temat miały toczyć się podczas odbywającej się wtedy wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. Do uruchomienia nowych połączeń z Chinami niezbędna byłaby zmiana umowy dwustronnej z 1986 r., która reguluje zasady przewozów lotniczych między tymi krajami. 


Zgodnie z nią, tylko po jednym państwowym przewoźniku z każdego kraju może wykonywać loty między Warszawą a Pekinem. Inne trasy nie są objęte umową. W przypadku lotów do Chin wsparcie państwowej administracji jest także niezbędne, by pozyskać dobre sloty, czyli zezwolenia na start i lądowanie o określonych godzinach. 

Jak wynika z danych OAG Schedules Analyser w latach 2019-2020, z Shenzhen do Europy będą latać następujące linie: Hainan Airlines do Rzymu, Madrytu, Zurychu, Paryża, Brukseli i Dublina, China Southern Airlines do Moskwy, Air China do Frankfurtu oraz Shenzhen Airlines do Londynu. 

fot. mat. prasowegość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie