Lufthansa dostała sloty w Shenzhen

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
09 grudnia 2019 08:02
1 komentarz
Lufthansa dostała zgodę na uruchomienie połączenia do Shenzhen. Dzięki nowym slotom niemiecki przewoźnik będzie mógł zwiększyć swoją obecność w dolinie Rzeki Perłowej. Kilka lat temu miasto Shenzen było nieoficjalnie wymieniane jako jeden z możliwych kierunków dalekodystansowych PLL LOT.
Reklama

Lufthansie zostały przyznane sloty uprawniające do trzech rejsów tygodniowo na trasie do Monachium. Linia do tej pory latała codziennie z Frankfurtu i Monachium do pobliskiego Hongkongu. Oprócz niemieckiego przewoźnika zgodę na uruchomienie nowych połączeń otrzymał także Egypt Air, który dwa razy w tygodniu będzie mógł polecieć do Kairu - podaje serwis "Orient Aviation".

W 2016 r. informację o tym, że LOT rozważa uruchomienie rejsów do Shenzhen, podał m.in. korespondent Polskiego Radia w Pekinie, Tomasz Sajewicz. Rozmowy na ten temat miały toczyć się podczas odbywającej się wtedy wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. Do uruchomienia nowych połączeń z Chinami niezbędna byłaby zmiana umowy dwustronnej z 1986 r., która reguluje zasady przewozów lotniczych między tymi krajami.


Zgodnie z nią, tylko po jednym państwowym przewoźniku z każdego kraju może wykonywać loty między Warszawą a Pekinem. Inne trasy nie są objęte umową. W przypadku lotów do Chin wsparcie państwowej administracji jest także niezbędne, by pozyskać dobre sloty, czyli zezwolenia na start i lądowanie o określonych godzinach.

Jak wynika z danych OAG Schedules Analyser w latach 2019-2020, z Shenzhen do Europy będą latać następujące linie: Hainan Airlines do Rzymu, Madrytu, Zurychu, Paryża, Brukseli i Dublina, China Southern Airlines do Moskwy, Air China do Frankfurtu oraz Shenzhen Airlines do Londynu.

fot. mat. prasowe
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

piorun 2019-12-09 18:54   
piorun - Profil piorun
Czy ta sytuacja dotycząca umów lotniczych między państwami nie jest podobna jak między Polską a Turcją. Czy przypadkiem nie jest to tak jak w przysłowiu- Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie, tzn raz LOT blokuje, raz jest blokowany.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama