United: Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 grudnia 2019 08:11
Przewodniczący United Airlines, Scott Kirby, obejmie w maju 2020 r. stanowisko dyrektora generalnego, w którym to momencie obecny urzędujący Oscar Munoz zostanie przewodniczącym rady dyrektorów amerykańskiego przewoźnika.
Reklama
Kirby dołączył do United w 2016 roku po rezygnacji z funkcji przewodniczącego American Airlines, gdzie podlegał pod dyrektora generalnego Douga Parkera. Kirby rozpoczął współpracę z Parkerem w połowie lat 90-tych i kontynuował ją w US Airways, gdy linia połączyła się z America West, a następnie w American Airlines po połączeniu z US Airways.

Amerykańskie media spekulowały na początku 2019 r., że Kirby może zastąpić Parkera w American Airlines. Z kolei Munoz został dyrektorem generalnym United we wrześniu 2015 roku po odejściu Jeffa Smiska.

- Ponieważ United ma silniejszą pozycję niż kiedykolwiek wcześniej, nadszedł odpowiedni moment, aby rozpocząć proces przekazywania pałeczki nowemu przywódcy. Jednym z moich celów jako prezesa było pomyślne przejście do przywództwa United Airlines. Przyprowadziłem Scotta do United trzy lata temu i jestem przekonany, że nie ma nikogo na świecie lepiej przygotowanego, by poprowadzić United na jeszcze większe wyżyny - stwierdził Munoz w oświadczeniu prasowym.


Również w maju 2020 roku członek rady United Airlines, Ted Phillip zostanie głównym niezależnym dyrektorem, a Jane Garvey, która obecnie przewodniczy radzie, przejdzie na emeryturę.

Amerykański przewoźnik zamówił w ubiegłym tygodniu 50 airbusów A321XLR. Wartość kontraktu może sięgnąć 7 mld dolarów (27 mld złotych), zaś dostawy mają rozpocząć się w 2024 r.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy