×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United: Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego


Przewodniczący United Airlines, Scott Kirby, obejmie w maju 2020 r. stanowisko dyrektora generalnego, w którym to momencie obecny urzędujący Oscar Munoz zostanie przewodniczącym rady dyrektorów amerykańskiego przewoźnika.


Kirby dołączył do United w 2016 roku po rezygnacji z funkcji przewodniczącego American Airlines, gdzie podlegał pod dyrektora generalnego Douga Parkera. Kirby rozpoczął współpracę z Parkerem w połowie lat 90-tych i kontynuował ją w US Airways, gdy linia połączyła się z America West, a następnie w American Airlines po połączeniu z US Airways.

Amerykańskie media spekulowały na początku 2019 r., że Kirby może zastąpić Parkera w American Airlines. Z kolei Munoz został dyrektorem generalnym United we wrześniu 2015 roku po odejściu Jeffa Smiska.

Ponieważ United ma silniejszą pozycję niż kiedykolwiek wcześniej, nadszedł odpowiedni moment, aby rozpocząć proces przekazywania pałeczki nowemu przywódcy. Jednym z moich celów jako prezesa było pomyślne przejście do przywództwa United Airlines. Przyprowadziłem Scotta do United trzy lata temu i jestem przekonany, że nie ma nikogo na świecie lepiej przygotowanego, by poprowadzić United na jeszcze większe wyżyny - stwierdził Munoz w oświadczeniu prasowym. 


Również w maju 2020 roku członek rady United Airlines, Ted Phillip zostanie głównym niezależnym dyrektorem, a Jane Garvey, która obecnie przewodniczy radzie, przejdzie na emeryturę.

Amerykański przewoźnik zamówił w ubiegłym tygodniu 50 airbusów A321XLR. Wartość kontraktu może sięgnąć 7 mld dolarów (27 mld złotych), zaś dostawy mają rozpocząć się w 2024 r. 

fot. mat. prasowe
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie