×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W listopadzie ponad 680 tys. pasażerów


Kraków Airport obsłużył w listopadzie ponad 680 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 24 proc. w stosunku do analogicznego okresu ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Na 24-proc. wzrost w skali miesiąca przełożyło się 131 tys. dodatkowych pasażerów. W sumie, od początku bieżącego roku port obsłużył już prawie 7,7 mln podróżnych i zapewne w pierwszej połowie grudnia przekroczy kolejną barierę - odprawiając 8-milionowego pasażera.

Cieszymy się z dynamiki rozwoju naszego lotniska i z radością wyczekujemy 8-milionowego pasażera, który według przewidywań pojawi się na naszym lotnisku już w grudniu - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Od 11 listopada Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego do Stanów  Zjednoczonych, połączenia #PROSTOzKRAKOWA Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Amercican Airlines do Chicago, a także LOT-u do Nowego Yorku stają się wielką szansą dla turystyki i rozwoju gospodarczego i biznesowego Małopolski - dodał Włoszek.

Od początku br. lotnisko gościło 1 438 tys. pasażerów więcej niż w ciągu jedenastu pierwszych miesięcy 2018 roku, co przekłada się z kolei na 23-proc. wzrost.

Warto również zauważyć, że wynik krakowskiego lotniska mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie mgły utrudniające prowadzenie operacji lotniczych. Biorąc jednak pod uwagę rosnącą w grudniu podaż miejsc - według OAG Schedule Analyser oferowanie w grudniu w stolicy Małopolski sięgnie 864 tys. foteli (dla porównania w listopadzie było to 827 tys. miejsc) - to przy podobnym poziomie wypełnienia samolotów port powinien zakończyć rok z wynikiem 8,4 mln obsłużonych pasażerów.gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie