Air Corsica odebrała pierwszego A320neo

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
03 grudnia 2019 09:40
Francuska linia lotnicza Air Corsica odebrała pierwszego airbusa A320neo.
Reklama

To pierwszy z dwóch zamówionych airbusów A320neo, które przewoźnik będzie leasingował od ICBC Leasing. Wraz z pozyskaniem tego samolotu niewielka Air Corsica otrzymała miano pierwszego francuskiego operatora wąskokadłubowej rodziny airbusa.

Odebrany A320neo jest napędzany silnikami CFM International LEAP-1A i posiada jednoklasową konfigurację kabiny oraz 186 miejsc siedzących.

Producent wyposażył odrzutowce w porty USB, dzięki którym pasażerowie będą mogli ładować swoje urządzenia elektroniczne w trakcie trwania lotu, ponadto, pokładowe toalety zostały zaprojektowane tak by umożliwić swobodne korzystanie z nich także pasażerom o ograniczonej sprawności ruchowej.


Air Corsica to linia założona w 1989 roku, choć pod obecną nazwą funkcjonuje dopiero od 2010 roku. Posiada bazy w Ajaccio oraz Bastii, z których oferuje całoroczne połączenia do głównych miast kontynentalnej Francji. W sezonie letnim jest również obecna w innych krajach - w Belgii oraz w Wielkiej Brytanii.

Flota przewoźnika składa się z 13 samolotów. Oprócz dostarczonego A320neo w barwach Air Corsica lata także sześć starszych A320, pięć ATR-ów 72 oraz jeden ATR 42. Zgodnie z deklaracjami świeżo pozyskane samoloty zastąpią najstarsze A320 - dwa z nich mają bowiem 12 i 19 lat.

fot. mat. prasowe
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama