Poseł Marcin Horała zastąpi Mikołaja Wilda

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
25 listopada 2019 10:19
10 komentarzy
Zmiana na stanowisku pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Reklama
Poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Marcin Horała zastąpi na stanowisku pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) wiceministra Mikołaja Wilda - podało radio TOK FM. Horała jest absolwentem prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Jest działaczem stowarzyszenia KoLiber, był także wiceprezesem Powiernictwa Polskiego.


Nowy pełnomocnik rząd ws. CPK trafił do PiS w 2004 r. Z ramienia tej partii był radnym dzielnicy Chylonia. W 2006, 2010 i 2014 wybierany na radnego Gdyni. W 2014 r. ubiegał się o miejską prezydenturę. W wyborach w 2015 wystartował ponownie do Sejmu w okręgu gdyńskim i uzyskał mandat posła VIII kadencji. 20 lipca 2018 r, został przewodniczącym komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

W 2018 ponownie bez powodzenia kandydował na prezydenta Gdyni, uzyskując 16,9% głosów. W wyborach w 2019 r. z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję. W IX kadencji zasiadł w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

Premier Morawiecki miał stwierdzić, że jest zadowolony z pracy Wilda, ale teraz CPK potrzebuje lidera, który jest silnie umocowany politycznie, bo projekt czeka pokonywanie przeszkód rysujących się na horyzoncie. Według przedstawicieli spółki celowej to przełomowy moment, bo na czele biura pełnomocnika ds. CPK stanie sprawny polityk obozu rządzącego, który może zapewnić inwestycji niezbędne na tym etapie mocne poparcie polityczne. Jednocześnie reprezentanci spółki dodają, że Wild przez 2,5 roku wyprowadził projekt z niebytu do zaawansowanej fazy przygotowawczej, zarówno w jego części lotniczej, jak i kolejowej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arahja 2019-11-25 22:17   
arahja - Profil arahja
Mega dziwny argument. PiS ma pełnię władzy w rządzie, sejmie, spółkach zależnych, CPK na sztandarach i dalej potrzebują poparcia politycznego? No chyba że Wolę był taki nieudolny
gość_04dec 2019-11-25 20:53   
gość_04dec - Profil gość_04dec
To pan Premier przyznał że CPK to jest projekt polityczny. Trzeba gdzieś swoich ludzi umieścić i dać im odpowiednie stołki z odpowiednią kasą a na lotnisku Chopina możliwości pod tym względem są ograniczone nawet gdyby je rozbudować i podwoić przepustowość budując drugi terminal i równoległy pas zamiast krótszego poprzecznego. No ale ekspertyza ARUPa nie dopuszcza takiej możliwości bo PPL/PiS takiej ekspertyzy nie zamawiał. Po za tym ile można wyszarpać od kontraktorów przy rozbudowie Chopina a ile przy budowie CPK, nie ma nawet co porównywać.
gość_ec29c 2019-11-25 16:07   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Ja uważam, że pan Horała jest inteligentny. Natomiast jeśli chodzi o charakter, to chyba wystarczy przypomnieć, że ten były działacz UPR-u i wciąż członek stowarzyszenie KoLiber nie miał oporów, by zgłosić projekt likwidacji 30-krotności. Forumowicze pasazera.com są inteligentni, więc chyba więcej dodawać nie trzeba...

@gość_99bf5

Dokładnie, projekt antypolski, sprawi, że nie wystarczy na bardzie potrzebne inwestycje takie jak kolej aglomeracyjna/regionalna (na nowe tory/tunele i pociągi), nowe tory/tunele tramwajowe, metro. Na dokładkę zakończy się bankructwem lub przejęciem LOT-u, co jednoznacznie pokazują wyniki Austriana (widać, że LOT ma zyski tylko dzięki niedostępności slotów dla konkurencji) i Finnaira (klęska przerośniętej linii przesiadkowej) za lata 2018 - 2022.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy