Transavia poleci z Brukseli

26 listopada 2019 08:52
Transavia, budżetowy przewoźnik będący spółką zależną grupy Air France–KLM, od lata 2020 roku zaoferuje loty z Brukseli–Zaventem. Przewoźnik ma latać z belgijskiej stolicy głównie na kierunkach wakacyjnych.
Reklama
Władze Transavii postanowiły rozszerzyć swoją ofertę o wyloty z głównego brukselskiego lotniska. Przewoźnik nie planuje jednak utworzenia w Zaventem bazy – loty będą obsługiwane maszynami z innych lotnisk, w których stacjonuje tani przewoźnik. Ilość przewożonych pasażerów ma być porównywalna z bazą dwóch samolotów boeing 737-800.

Według rzecznika prasowego linii, decyzja ta jest konsekwencją przede wszystkim ograniczeń slotowych na zatłoczonym amsterdamskim lotnisku Schiphol, gdzie przewoźnik utrzymuje swoją największą bazę. Jednocześnie wciąż nie działa port lotniczy Lelystad, który ma przejąć część ruchu pasażerskiego holenderskiej stolicy. Rzecznik linii lotniczych ujawnił także, że z usług Transavii na lotnisku w Eindhoven korzysta wielu pasażerów z Belgii.


"Nie zakładamy w Belgii bazy, ale nasze samoloty odwiedzą Brukselę w codziennych rotacjach z Amsterdamu– Schiphol. Transavia jest znaną na rynku belgijskim marką. Początkowo zaoferujemy kilka kierunków w rejon basenu Morza Śródziemnego" – czytamy w komunikacie prasowym.

Z powodu braku możliwości rozwoju na Schiphol, Transavia od dawana planuje rozpoczęcie w 2020 r. lotów z Lelystad. Lotnisko, położone ok. 40 kilometrów od centrum Amsterdamu, przechodzi obecnie rozbudowę – port zyska nowy terminal i infrastrukturę. Terminal ma zacząć działać w kwietniu przyszłego roku, a więc rok później niż pierwotnie planowano.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Transavia zapowiada pojawienie się w Brukseli. W 2016 r., po otwarciu bazy przewoźnika w Monachium, holenderska linia zaplanowała trasę ze stolicy Bawarii do Belgii. Jednak z planów zrezygnowano po atakach terrorystycznych na lotnisko w Brukseli z 22 marca 2016 r. Po dziewięciu miesiącach działalności monachijskiej bazy została ona zamknięta.


Na przyszły sezon letni francuski oddział Transavii zapowiedział także otwarcie bazy operacyjnej w Montpellier. Będzie to czwarta baza Transavii France – po Paryżu–Orly, Lyonie i Nantes. Przewoźnik ma wykonywać z Oksytanii loty na 20 trasach, jednak dotychczas żadne szczegóły nie zostały ogłoszone.

Fot.: Transavia, materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy