LOT sezonowo poleci z Warszawy do Rijeki i Tirany

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
21 listopada 2019 13:22
20 komentarzy
Słoneczna Rijeka w Chorwacji i Tirana w Albanii wzbogacą ofertę wakacyjnych kierunków LOT-u. W sezonie letnim polski przewoźnik powróci też do portów na Bałkanach - do Splitu, Zadaru, Warny i na grecką wyspę Korfu.
Reklama

Połączenia będą realizowane sezonowo raz w tygodniu od czerwca do września 2020 roku. Bilety są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży. W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród wakacyjnych nowości - 13 czerwca polski przewoźnik po raz pierwszy wystartuje z Warszawy do stolicy Albanii - Tirany.

Z kolei do położonej nad północnym Adriatykiem Rijeki LOT poleci 7 czerwca. W sumie w szczycie sezonu LOT będzie wykonywał połączenia do pięciu miast w Chorwacji: do Splitu, Zadaru, Rijeki, Dubrownika (z Warszawy i Krakowa) i do Zagrzebia.

Nowe wakacyjne połączenia będą obsługiwane raz w tygodniu, według następującego rozkładu:
  • LO 561 Warszawa 13:40 - 15:30 Rijeka (------7)
  • LO 562 Rijeka 16:20 - 18:10 Warszawa (------7)
  • LO 623 Warszawa 13:45 - 15:55 Tirana (-----6-)
  • LO 624 Tirana 16:45 - 18:55 Warszawa (-----6-)

- Dzięki sukcesywnie rozszerzanej ofercie zapewniamy pasażerom z Polski i Europy najbardziej komfortową podróż do atrakcyjnych, turystycznych miejscowości na Bałkanach. Nasze doświadczenia ubiegłych lat pokazały, że pasażerowie cenią sobie wypoczynek nad Adriatykiem, dlatego zdecydowaliśmy uruchomić bezpośrednie rejsy do nowego chorwackiego portu - Rijeki. Liczymy na to, że nasi pasażerowie chętnie skorzystają z okazji by odwiedzić w przyszłym roku Tiranę – tylko z LOT-em podróż z Warszawy do stolicy Albanii zajmie nieco ponad dwie godziny, bez konieczności spędzenia długich godzin w samochodzie – mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych LOT-u.

LOT sukcesywnie zwiększa swoją obecność na Bałkanach, które w ciągu ostatnich lat stały się popularnym kierunkiem podróży pośród rosnącej liczby turystów z Europy. Latem LOT będzie obsługiwał już 20 tras do tego regionu z Warszawy, Krakowa i Budapesztu – oprócz sezonowych połączeń do Tirany, Warny, chorwackich portów i na Korfu, pasażerowie mogą wybierać spośród wielu innych miast, takich jak Skopje, Podgorica, Belgrad, Sofia, Bukareszt, Kluż Napoka i Lublana.

Rejsy do chorwackich kurortów Rijeki, Splitu i Zadaru wykonają embraery, natomiast do Tirany pasażerowie polecą na pokładach boeingów 737-800 LOT-u. Na rejsach wykonywanych sezonowo dostępny jest standard LOT Economy Class.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pozpiotr 2019-11-25 19:39   
pozpiotr - Profil pozpiotr
Mam nadzieje, że Tirana bardzo szybko przekształci się w kierunek całoroczny.
Dziwi mnie wręcz, że aż tyle czasu zabrało LOTowi uruchomienie tego połączenia i trzymam kciuki za jego powodzenie.
Trochę jestem mało obiektywny, bo bywam tam często, więc trochę czuję sentyment; ciepło się robi na serduchu, że w końcu być może wybiorę się tam "narodowym przewoźnikiem".
Kiedyś już chyba to pisałem..., nigdy w żadnym samolocie należącym do jakiejkolwiek linii nie widziałem obłożenia poniżej 80%, więc mam nadzieje że i dla LOTu będzie to wartościowe i dochodowe połączenie.

do: vscrew
Masz sporo racji, pewnie że śmiech na sali, bo raz w tygodniu, to żadna frajda, ale myślę, że szybko się okaże że częstsze połączenia są mocno wskazane. Z drugiej strony, ostrożność LOTu nie dziwi, bo Albania jest super mocno obstawiona przez rynek włoski, a jak wiadomo ryzykować warto..., ale w granicach rozsądku ;)
gość_5783d 2019-11-25 08:55   
gość_5783d - Profil gość_5783d
@vscrew

Przedstawiciele LO wiele rzeczy mówią. WAW-DUB powinna być realizowana min 2x dziennie, a wtedy samolot mógłby jeszcze wykonać 3 rotację dziennie na nocowanie do jakiegoś regionu zamiast E195 np. WRO, GDN, KRK czy IEV. Ten kierunek to must have i tylko kwestia czasu, gdzieś te wszystkie MAX-y muszą latać.
aguirre 2019-11-24 13:38   
aguirre - Profil aguirre
gość_968e9:- trafne spostrzeżenie a propos TK. Dotyczy to także linii z Zatoki Perskiej, którymi niektórzy się zachwycają (zapominając, że są to sportowi koksownicy rywalizujący z ciągle badanymi zawodnikami).
gość_1893d, gość_968e9 - jak to jest z tą zyskowności? Milczarski niedawno tu powiedział, że przy zatrudnianiu na umowy o pracę miałby wielomilionową stratę zamiast zysku. WIęc jak to jest?
vscrew - też uważam, że Bałkany to szansa dla lotu z powodu biedy ludności i wysokich cen grupy LH, a szczególnie OS. Więc TIA powinna być cały rok. Natomiast co do RJK mam mieszane uczucia. Samo miasto jest najbrzydszym chorwackim na wybrzeżu. Lotnisko jest na wyspie Krk, skąd trzeba dostać się na ląd przez most, na którym jest pobierane myto. Dojazd stamtąd na południe jest słaby (brak autostrady w Zatoce Kvarnerskiej) a do Istrii wygodniejsze było PUY. Z pozostałych kierunków uważam, że Split nadaje się na całoroczny dla LO (przesiadki)a reszta tylko na lato. ,
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama