TAP ogłasza trzy nowe trasy

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
21 listopada 2019 09:00
2 komentarze
TAP Air Portugal ogłosił trzy nowe trasy na przyszły sezon letni. Przewoźnik zwiększy liczbę połączeń z Lizbony do Ameryki Południowej i Północnej.
Reklama

Pierwszym z nowych kierunków jest brazylijskie Maceió, liczący milion mieszkańców popularny ośrodek turystyczny położony ok. 200 km na południe od Recife, do którego przewoźnik poleci trzy razy w tygodniu - w środy, piątki i w niedziele. Stolica stanu Alagoas będzie pierwszym od pięciu lat nowym kierunkiem w największym państwie Ameryki Południowej ogłoszonym przez TAP.

Do siatki połączeń dołączy także Montreal, dzięki czemu Toronto przestanie być jedynym kanadyjskim miastem w ofercie Portugalczyków. Na tej trasie linia lotnicza będzie wykonywać loty codziennie za wyjątkiem śród.

Ostatnią z nowości będzie połączenie do Bostonu wykonywane z międzylądowaniem w Ponta Delgada, które wzmocni zarówno dotychczasową ofertę lotów między Lizboną a wyspą Sao Miguel, jak również ofertę lotów z Azorów do Bostonu. Na chwilę obecną TAP realizuje na trasach Lizbona - Ponta Delgada oraz Ponta Delgada - Boston po cztery rejsy tygodniowo - dzięki dodatkowej usłudze poprawi się dostęp do archipelagu, zarówno dla mieszkańców kontynentalnej Portugalii, jak i dla Amerykanów mających swoje korzenie na Azorach (według szacunków przewoźnika z Azorami związanych jest ok. 1 mln mieszkańców USA). Wreszcie, przewoźnik umożliwi na Sao Miguel stopover z myślą o amerykańskich turystach.

- Wraz ze startem tych ogłoszonych dziś nowości, liczba tras do Ameryki Północnej wzrośnie do jedenastu. Dla porównania jeszcze w 2015 roku lataliśmy do zaledwie trzech miast na tym kontynencie. Od przyszłego roku będziemy posiadać w ofercie także 11 kierunków w Brazylii - powiedział Antonoaldo Neves, prezes TAP Air Portugal. - To kolejny ważny krok w ekspansji i dywersyfikacji naszych linii lotniczych - dodał Neves.


Nieznane pozostają ceny oraz wszystkie szczegóły rozkładu lotów na ww. trasach. Przewoźnik zapewnia, że bilety będzie można rezerwować od 25 listopada.

Wiadomo natomiast, że wszystkie wymienione połączenia obsługiwać będą airbusy A321LR, które na pokład zabierają 171 pasażerów w trzech klasach podróży. Przewoźnik podkreśla, że maszyny te przyczyniają się do osiągania satysfakcjonujących rezultatów.

- Ten samolot, A321LR, który czasami określamy mianem "Lisbon Range" (stworzony z myślą o lataniu z Lizbony - przyp. red.), to prawdziwy "game-changer". Sposób podróżowania między Brazylią a Europą zmienił się - jest teraz bardziej nowoczesny, wydajny i przyjazny dla środowiska - twierdzi Neves.

Dzięki mniejszym wymiarom samolotu, które skutkują znacznie niższymi kosztami operacyjnymi, przedstawiciele TAP zapewniają, że są w stanie prowadzić rentowną działalność na niewielkich rynkach znacznie oddalonych od Lizbony, oraz lepiej reagować na zmiany popytu.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_fdf0d 2019-11-22 08:40   
gość_fdf0d - Profil gość_fdf0d
Szkoda, że na liście połączeń brak Gdańska Krakowa czy Poznania
gość_1893d 2019-11-21 18:47   
gość_1893d - Profil gość_1893d
co ostatnio się wydarzyło, że nagle CPH, BRU, LIS, VIE zyskały tam połączenia?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama