Modlin: 92 tys. pasażerów w ruchu czarterowym

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 listopada 2019 08:40
1 komentarz
W 2019 roku z lotniska Warszawa/Modlin skorzystało w ruchu czarterowym blisko 92 tysiące pasażerów.
Reklama
W sezonie Lato 2019 rozpoczęły się pierwsze w historii lotniska całosezonowe loty czarterowe realizowane przez wiodących na rynku polskim touroperatorów. 25 kwietnia 2019 r. to data inauguracyjnego regularnego rejsu czarterowego na lotnisku Warszawa/Modlin w sezonie letnim. Obsłużyła go linia Enter Air dla TUI Poland, na trasie do Hammametu. W sumie wysiłki lotniska na rzecz rozwoju czarterowej siatki połączeń zaowocowały nawiązaniem współpracy z czterema czołowymi touroperatorami w Polsce. Poza TUI Poland, do grona touroperatorów oferujących pakiety turystyczne z wylotem z Modlina dołączyły: Nowa Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel Poland.

- To dla nas swoiste „nowe otwarcie”. Lecący na zorganizowane wakacje pasażerowie mieli od tego lata możliwość wylotu i powrotu na nasze lotnisko – mówi Leszek Chorzewski – p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Pasażerowie czarterowi mieli do dyspozycji 8 popularnych wakacyjnych destynacji: Antalię w Turcji, Kefalonię, Kretę i Zakhyntos w Grecji, Malagę w Hiszpanii, Warnę w Bułgarii, Hammamet w Tunezji oraz Tiranę w Albanii.

Przygotowana przez touroperatorów oferta wakacyjnych wycieczek z wylotem z Modlina cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów ze względu na jej atrakcyjność cenowo- usługową, w tym dużą liczbę dostępnych kierunków i terminów, bogatą ofertę hotelową, konkurencyjne ceny wycieczek oraz usług towarzyszących.

Lotnisko zamknęło sezon czarterowy liczbą ponad 600 obsłużonych rejsów, a całkowity pasażerski ruch czarterowy wyniósł ponad 92 tys. pasażerów.

- Wynik ten będący efektem ścisłej i owocnej współpracy touroperatorów, przewoźników czarterowych z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa/Modlin potwierdza dodatkowo, że lotnisko w Modlinie stanowi naturalną alternatywę dla obsługi ruchu czarterowego w regionie Mazowsza – dodaje Chorzewski.

Port finalizuje rozmowy o zwiększeniu siatki połączeń czarterowych na lato 2020. Niektórzy touroperatorzy rozpoczęli już ich przedsprzedaż, z wylotem z Lotniska Warszawa/Modlin.

Ostatnie komentarze

gość_f994d 2019-11-21 11:35   
gość_f994d - Profil gość_f994d
Dobry wynik, mogłyby czartery enter air z tego lotniska latać to wyniki byłby by jeszcze lepsze. To lotnisko ma potencjał.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama