×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: W październiku 7-proc. wzrost. W kolejnych miesiącach będą spore spadki


W październiku br. Port Lotniczy Łódź obsłużył ponad 20 tys. pasażerów. To wzrost o 7 proc. W kolejnych miesiącach spodziewane są spore spadki.


Liczba pasażerów według miesięcy
To niestety ostatni miesiąc w tym roku na plusie na lotnisku w łódzkim Lublinku. Od momentu pojawienia się na tam w 2018 roku Lufthansy, która uruchomiła połączenie do Monachium, statystyki poszybowały w górę, a miesięczne wzrosty sięgały 35 proc (sierpień 2018 r.). Z końcem października br. niemiecki przewoźnik zrezygnował z wykonywania operacji między Łodzią a Monachium, co było pochodną bankructwa linii Adria Airways. 

W danych OAG Schedules Analyser (stan na dzień 20 listopada br.) w listopadzie spodziewany jest spadek liczby obsłużonych pasażerów na poziomie ponad 25 proc., a w grudniu 10 proc. licząc rok do roku.

Przedstawiciele portu zapewniają, że trasa nie została zlikwidowana, a zawieszona i liczą na jej rychły powrót. Jak dotąd niestety nie pojawiła się w systemie rezerwacyjnym niemieckiej linii.


gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie