×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British: Atlanta będzie pierwszym miastem, do którego poleci 787-10


Linie British Airways ogłosiły termin wprowadzenia do eksploatacji pierwszego z 12 zamówionych boeingów 787-10 oraz ujawniły trasę, którą jako pierwszą przejmą amerykańskie szerokokadłubowce.


Dostawa maszyny ma nastąpić już w styczniu 2020 r., natomiast pierwszy komercyjny rejs do Atlanty odbędzie się miesiąc później. Do końca przyszłego roku Brytyjczycy zamierzają odebrać łącznie sześć maszyn tego typu, a więc połowę wszystkich zamówionych 787-10.

Boeingi 787-10 będą posiadały czteroklasową konfigurację wnętrza i zabiorą na pokład 256 pasażerów, w tym ośmiu w pierwszej klasie, 48 w klasie biznes, 35 w klasie premium i 165 w klasie ekonomicznej.

- Dostawa pierwszego boeinga 787-10 stanowi kolejny kamień milowy w naszym planie inwestycyjnym o wartości 6,5 mld funtów brytyjskich. Samoloty tego typu zapewnią 25-procentową redukcję emisji CO2 w porównaniu z zastępowanymi modelami, co jest kolejnym krokiem w kierunku spełnienia naszego zobowiązania do zerowej emisji dwutlenku węgla  netto do 2050 roku. Będą one również bardziej komfortowe dla pasażerów, ponieważ zostaną wyposażone w siedzenia najnowszej generacji we wszystkich klasach podróży - powiedział Alex Cruz, dyrektor generalny British Airways.


Brytyjska linia sukcesywnie odmładza swoją flotę samolotów dalekodystansowych. Przypomnijmy, że w sierpniu na trasie Londyn-Heathrow - Madryt zadebiutował pierwszy z osiemnastu zamówionych airbusów A350-1000. Wcześniej przewoźnik odebrał 30 mniejszych dreamlinerów - w wersjach 787-8 oraz 787-9, oraz 12 airbusów A380.

fot. wikimedia commonsgość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie