×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Astana zamierza zamówić 30 boeingów 737 MAX


Podczas Dubai Airshow Air Astana podpisała z Boeingiem list intencyjny ws. zakupu 30 boeingów 737 MAX 8.


Jeśli dojdzie do sfinalizowania umowy, to 30 boeingów 737 MAX 8 trafi do założonej w maju br. spółki-córki Air Astana - FlyArystan - aby mogła ona sprawniej funkcjonować w dynamicznie rosnącym segmencie tanich przewoźników.

Zarząd Air Astana twierdzi, że świeżo powołany FlyArystan pomimo zaledwie paru miesięcy obecności na kazachskim rynku odnotowuje satysfakcjonujące wyniki. Planowane jest kolejne rozszerzanie siatki połączeń krajowych oraz rozpoczęcie lotów do Moskwy (te zostaną zainaugurowane już w przyszłym miesiącu).

Od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej w maju tego roku, FlyArystan przekroczył wszelkie oczekiwania i jest jasne, że tanie podróże lotnicze mają przed sobą wielką przyszłość w Kazachstanie i Azji Środkowej - powiedział Peter Foster, dyrektor generalny Air Astana. 


Air Astana stała się jedną z wiodących linii lotniczych w Azji Środkowej, koncentrując się na bezpieczeństwie, niezawodności, efektywności i obsłudze klienta. W Boeingu wyznajemy te same wartości, dlatego mamy zaszczyt rozszerzyć nasze dotychczasowe partnerstwo  - powiedział Stan Deal, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes. - Wierzymy, że wydajność i niezawodność 737 MAX będzie doskonałym rozwiązaniem dla FlyArystan. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Peterem i jego zespołem w celu sfinalizowania umowy, która pozwoli spełnić ich wymagania flotowe i operacyjne - podkreślił Deal.

Przypomnijmy, że obecnie tani przewoźnik korzysta z airbusów A320, podobnie jak spółka-matka, której podstawą floty jest właśnie wąskokadłubowa rodzina europejskich samolotów, zastępująca również starsze boeingi 757.

fot. mat. prasowegość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie