×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Rzeszowie utrzymuje się trend spadkowy. W październiku Jasionka na 4 proc. minusie


Lotnisko w Rzeszowie obsłużyło w październiku br. blisko 64 tys. pasażerów. Wynik ten jest gorszy od tego rok wcześniej o 4 proc.


Liczba pasażerów według miesięcy
Lotnisko notuje ciągły spadek liczby pasażerów począwszy od kwietnia br. Wyjątkiem był sierpień, kiedy to port zanotował delikatny plus, dzięki wakacyjnym czarterom, które w 2019 roku urosły o 25 proc. Jeszcze na początku bieżącego roku lotnisko notowało przyrosty dochodzące do nawet 14 proc. w lutym. Sytuacja zmieniła się diametralnie wraz z rozpoczęciem obowiązywania rozkładu letniego i mocnym ograniczeniem oferty Ryanaira z Jasionki. Wszystko wskazuje, że spadki w Rzeszowie utrzymają się do końca sezonu zimowego.

Liczba operacji w omawianym miesiącu spadła o ponad 11 proc., do poziomu 1549.

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że od czerwca przyszłego roku Itaka zaoferuje loty czarterowe z Rzeszowa na Fuerteventurę, do albańskiej Tirany, a także loty do Monastyru w Tunezji oraz bułgarskiej Warny. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych kierunkach w 6 krajach.  gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie