Pierwszy A321LR SAS-u poleci z Kopenhagi do Bostonu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
16 listopada 2019 10:00
16 komentarzy
Pierwszy z trzech airbusów A321LR, które trafią do SAS, obsłuży od przyszłego roku połączenie z Kopenhagi do Bostonu.
Reklama

Wprowadzenie pierwszego A321LR do służby na trasie Kopenhaga - Boston wyznaczono na 18 września 2020 roku. Sprzedaż biletów ma rozpocząć się już 20 listopada br.

Przypomnijmy, że SAS ogłosił pozyskanie trzech A321LR w styczniu br. Maszyny będą leasingowane od Air Lease Corporation i mają być wykorzystywane na nowo uruchamianych trasach, tak aby ułatwić przewoźnikowi osiąganie satysfakcjonującego wypełnienia. A321LR mają również zwiększyć elastyczność SAS i umożliwić lepsze dostosowanie się do zmian popytu w zależności od pory roku.


- Jest to całkowicie nowy typ samolotu dla SAS, który jest niezwykle dobrze dostosowany do rynku skandynawskiego i pojawiających się wzorców podróżowania z i do tej części Europy. Daje to SAS możliwość zaoferowania podróżnym większej liczby tras międzykontynentalnych, przy braku konieczności transferów, co przekłada się na krótsze czasy podróży z i do Skandynawii. Nowy samolot będzie wyposażony identycznie jak reszta floty długodystansowej SAS, zaoferuje więc pasażerom wszystkie korzyści wynikające z wyboru poszczególnych klas podróży, a przy tym podobny poziom komfortu - mówi Karl Sandlund, dyrektor handlowy SAS.

Samolot będzie posiadać trzyklasową konfigurację wnętrza i zabierze na pokład łącznie 157 pasażerów (22 w klasie biznes, 12 w klasie premium i 123 w klasie ekonomicznej). SAS zapewnia, że siedzenia zostały specjalnie dobrane pod model A321LR, tak aby zoptymalizować komfort we wszystkich trzech klasach, ale jednocześnie w pełni spełnić oczekiwania klientów biznesowych. Siedzenia w klasie biznes mają być w pełni rozkładane, kabina ma zyskać różne scenariusze oświetlenia tak aby niwelować negatywne skutki zmian stref czasowych, a pasażerowie mają mieć możliwość korzystania z systemu IFE oraz z pokładowego Wi-Fi.


Sandlund podkreśla, że wybór A321LR to część wieloletniego planu odnowy floty, który ma wpłynąć na redukcję emisji dwutlenku węgla:

- Zmniejszenie śladu węglowego w przemyśle lotniczym ma kluczowe znaczenie, a celem SAS jest wytyczanie drogi w kierunku bardziej zrównoważonych podróży. Postawiliśmy sobie za cel zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 25 proc. do 2030 roku. Trwająca odnowa floty, w tym floty długodystansowej, jest inwestycją w bardziej zrównoważone lotnictwo - zaznacza dyrektor handlowy SAS.

Kolejne trasy na których pojawią się A321LR będą stopniowo ogłaszane w 2020 roku. Samolot ma wystarczająco duży zasięg, aby ze Skandynawii operować do północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych, ale także do wybranych portów w Kanadzie, na Bliskim Wschodzie i w Indiach.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
demar 2019-11-19 08:50   
demar - Profil demar
@gość_6be71: WizzAir zamówił 20 sztuk A321XLR i ma je otrzymywać od 2023 roku.
Należy się spodziewać, że przynajmniej część z nich zostanie bazowana w Polsce.
Kierunki raczej dalekowschodnie (Indie, Chiny, itd.).

Być może szybciej na A321LR/XLR będą latać do Polski linie z USA.
Np. American Airlines zamówiło 50 sztuk A321XLR (z dostawą również od 2023 roku), a ich loty do KRK mają się rozpocząć w przyszłym roku (na B787-8). Jeśli tego typu połączenie się utrzyma to kolejne kierunki w Polsce będą możliwe, a A321XLR będzie mógł w tym pomóc.
gość_d7ae4 2019-11-18 12:08   
gość_d7ae4 - Profil gość_d7ae4
@gość_f4ea6, dokladnie, do tego przednia toaleta zarezerwowana dla biznesu, a tylnia zablokowana przez wozek z cateringiem i "komfort" gwarantowany ;]
gość_6be71 2019-11-18 11:30   
gość_6be71 - Profil gość_6be71
Oddalajac sie nieco od tematu ilosci korytarzy, ciekawi mnie, czy i kiedy beda pierwsze loty z polskich portow regio A321LR lub A321XLR na inne kontynenty.
LOT oczywiscie nie, bo po flota to robienie laski jankesom, ale czy pojawia sie
inni przewoznicy i poleca z KRK, GDN czy KTW lub WRO i innych.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama