LOT wśród potencjalnych linii na nowym lotnisku w Rumunii

15 listopada 2019 08:40
13 komentarzy
LOT jest jednym z pięciu przewoźników zainteresowanych uruchomieniem połączeń z budowanego lotniska w Braszowie. Czy poleci do Warszawy? Niekoniecznie.
Reklama
Informacja o prowadzonych rozmowach została przekazana przedwczoraj (12.11) na konferencji prasowej organizowanej przez przedstawicieli przyszłego portu oraz Județulu Brasov (Okręgu Braszów - przyp. red.).

Na spotkaniu, Alexandru Anghel, koordynator projektu Portu Lotniczego Braszów-Ghimbav, wymienił pięciu zainteresowanych uruchomieniem połączeń z budowanego portu, w tym PLL LOT. Anghel nie podał konkretnych tras, natomiast nie można wykluczyć, że polski przewoźnik mógłby rozważać uruchomienie połączenia do Budapesztu z uwagi na sporą mniejszość węgierską zamieszkującą wschodnią Transylwanię oraz deklarowaną rozbudowę swojego hubu nad Dunajem.


Oprócz LOT-u wśród wymienionych w rozmowie przewoźników znalazły się także: Lufthansa, Blue Air oraz Wizz Air. To właśnie rozmowy z wymienioną czwórką mają być na najbardziej zaawansowanym poziomie.

- Odbyliśmy dwa spotkania z przedstawicielami Wizz Aira. Nasi goście przybyli z Genewy, w celu ustalenia kierunków docelowych. Do Braszowa przybyli także przedstawiciele Lufthansy, ponadto rozmawialiśmy z LOT-em, głównym polskim przewoźnikiem lotniczym, a także z Blue Airem. Zasadniczo właśnie z tymi czterema firmami prowadzimy najbardziej konkretne rozmowy - wyjaśnił Anghel.

Jednak lotniskiem w Braszowie interesują się także Turcy. W tym wypadku rozmowy z Turkish Airlines mają być jednak na wstępnym etapie. Przypomnijmy, że obecnie turecki przewoźnik operuje ze Stambułu do Bukaresztu-Otopeni, Klużu-Napoki i Konstancy.


Port Lotniczy Braszów-Ghimbav zostanie oddany do użytku w 2021 roku. Inwestycja ma poprawić dostępność transportową 250-tysięcznego Braszowa, jednego z najbardziej atrakcyjnych miast Rumunii, położonego w pobliżu licznych innych wizytówek turystycznych tego kraju, takich jak Bran, Sinaia czy Sighişoara.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
aguirre 2019-11-16 12:03   
aguirre - Profil aguirre
lyngbyvej - dobrze wiedzieć o lotnisku :-). Co do atrakcyjności IAS-SCV - to biznesowo i edukacyjnie na pewno wygrywają Jassy, ale turystycznie dla mnie Suczawa (i jej okolica) są znacznie ciekawsze niż Jassy i ich okolice. Nie wiem, jakie inwestycje przez ostatnich 10 lat mogłyby to zmienić. Co nie zmienia faktu, że przesiadkowo (a na tym LO zarabia) IAS z tych wszystkich lotnisk rokuje najlepiej, ale nie jestem pewien, że dość dobrze. Poza tym przesiadki mają sens przy minimum dwóch lotach dziennie. A skoro nawet z CLJ LO nie lata z taką częstotliwością, to i na ewentualne trzecie lotnisko w Rumunii nie będzie latać. Chyba, że Braszów, o którym mowa w artykule, już zbiera środki na dopłaty ;-)
adam7691 2019-11-16 11:33   
adam7691 - Profil adam7691
gość_dcedb: jeżeli nigdy nie byłeś w Braszowie to się nie wypowiadaj
lyngbyvej 2019-11-16 00:11   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
@aguirre Jassy 10 lat temu i Jassy teraz to zupełnie dwa różne miejsca. Obecnie są tam trzy terminale. Kurnik sprzed 10 lat służy obecnie tylko w awaryjnych sytuacjach. T3 jest oczywiście wciąż mały, ale póki co wystarcza...
Moim zdaniem Jassy są dużo bardziej atrakcyjne - turystycznie, biznesowo i edukacyjnie - od Suczawy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy