Wystawa z okazji 85-lecia Lotniska Chopina już otwarta

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
14 listopada 2019 19:30
1 komentarz
Piękna i zmieniająca się historia stołecznego portu, jak i samej awiacji na ponad 50 wyjątkowych zdjęciach, wśród których znajdziemy także niepublikowane fotografie – tak w kilku słowa można opisać otwartą właśnie wystawę, która jest uczczeniem 85-lecia Lotniska Chopina.
Reklama

Miliony pasażerów podróżujących przez Lotnisko Chopina mogą od dziś podziwiać jedyną w swoim rodzaju wystawę, która ukazuje piękną kartę historii i losy stołecznego portu. Na ekspozycji, w której skład wchodzą fotografie z Narodowego Archiwum Cyfrowego, Centralnej Agencji Fotograficznej, Polskiej Agencji Prasowej, jak również z bogatego archiwum Lotniska Chopina znalazły się dobrze znane historyczne zdjęcia oraz nigdy wcześniej niepublikowane fotografie.


Ta wystawa to nie tylko sentymentalna podróż do przeszłości i opowieść o różnych obliczach Lotniska Chopina, lecz także prawdziwa gratka dla pasjonatów awiacji – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.


Starannie dokonaliśmy selekcji fotografii pochodzących z różnych archiwów, dzięki czemu można zobaczyć przekrojową ekspozycję przedstawiającą, między innymi, historyczne modele samolotów oraz różne wydarzenia z życia naszego lotniska od 1934 roku, czyli od momentu powstania stołecznego portu – dodał Rudzki.


Wystawę z okazji 85-lecia Lotniska Chopina można od dziś, 14 listopada br., oglądać w terminalu zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej. Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających przez rok.

zdjęcia: Narodowe Archiwum Cyfrowe
Reklama

Ostatnie komentarze

adam7691 2019-11-15 14:31   
adam7691 - Profil adam7691
może by umieścić "parę" zdjęć na stronie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama