×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W październiku ponad 291 tys. pasażerów


W październiku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 291 tys. pasażerów, tj. 4 proc. więcej niż w tym samym okresie ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Jak przekonują przedstawiciele portu, popularność połączeń sieciowych nieprzerwanie rośnie. Największą dynamikę odnotowano na trasach do Düsseldorfu (Eurowings), Paryża (Air France), Frankfurtu (Lufthansa), Kopenhagi (SAS) czy Zurychu (SWISS). Blisko 11 proc. pasażerów przybyło w ruchu krajowym, na trasie obsługiwanej przez PLL LOT na Lotnisko Chopina oraz na obsługiwanej przez Ryanaira trasie do Gdańska. W komunikacie prasowym wrocławskiego portu czytamy także, że utrzymuje się rekordowo duże zainteresowanie połączeniem do Amsterdamu (KLM)

W dziesiątym miesiącu znacząco (o 60 proc.) wzrosła liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży (na wycieczki poleciało ponad 26 tys. osób). Z kolei w segmencie LCC, na większości tras międzynarodowych w samolotach zajętych było średnio ponad 90 proc. miejsc.

– Jest to bardzo dobre kryterium popularności danego połączenia. Fakt, że na większości rejsów w danym miesiącu zajęte są prawie wszystkie miejsca pokazuje, jak dużym zainteresowaniem pasażerów się cieszą - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W sezonie zimowym 2019/2020 pasażerowie korzystający z wrocławskiego portu mają do dyspozycji 38 kierunków znajdujących się w ofercie tanich przewoźników, dziewięć połączeń sieciowych oraz osiem czarterowych.

Łącznie, od początku stycznia do końca października 2019 w Porcie Lotniczym Wrocław przybyło, w porównaniu do ub. roku, blisko 7 proc. podróżnych. Lotnisko przewiduje, że po raz kolejny uzyska historyczny wynik:

– Szacujemy, że obsłużymy w tym roku łącznie ok. 3,5 miliona podróżnych, czyli najwięcej w historii naszego portu. Cieszy nas fakt, że nowe tegoroczne połączenia, jak Amsterdam, bardzo dobrze wpisują się w oczekiwania pasażerów. Istotne jest również to, że rozwijają się wszystkie segmenty połączeń – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przypomnijmy, że w ub. roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 3,3 mln pasażerów.

fot. mat. prasowe
gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie