Wrocław: W październiku ponad 291 tys. pasażerów

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
13 listopada 2019 12:00
7 komentarzy
W październiku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 291 tys. pasażerów, tj. 4 proc. więcej niż w tym samym okresie ub. roku.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)

Jak przekonują przedstawiciele portu, popularność połączeń sieciowych nieprzerwanie rośnie. Największą dynamikę odnotowano na trasach do Düsseldorfu (Eurowings), Paryża (Air France), Frankfurtu (Lufthansa), Kopenhagi (SAS) czy Zurychu (SWISS). Blisko 11 proc. pasażerów przybyło w ruchu krajowym, na trasie obsługiwanej przez PLL LOT na Lotnisko Chopina oraz na obsługiwanej przez Ryanaira trasie do Gdańska. W komunikacie prasowym wrocławskiego portu czytamy także, że utrzymuje się rekordowo duże zainteresowanie połączeniem do Amsterdamu (KLM)

W dziesiątym miesiącu znacząco (o 60 proc.) wzrosła liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży (na wycieczki poleciało ponad 26 tys. osób). Z kolei w segmencie LCC, na większości tras międzynarodowych w samolotach zajętych było średnio ponad 90 proc. miejsc.

Jest to bardzo dobre kryterium popularności danego połączenia. Fakt, że na większości rejsów w danym miesiącu zajęte są prawie wszystkie miejsca pokazuje, jak dużym zainteresowaniem pasażerów się cieszą - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W sezonie zimowym 2019/2020 pasażerowie korzystający z wrocławskiego portu mają do dyspozycji 38 kierunków znajdujących się w ofercie tanich przewoźników, dziewięć połączeń sieciowych oraz osiem czarterowych.

Łącznie, od początku stycznia do końca października 2019 w Porcie Lotniczym Wrocław przybyło, w porównaniu do ub. roku, blisko 7 proc. podróżnych. Lotnisko przewiduje, że po raz kolejny uzyska historyczny wynik:

Szacujemy, że obsłużymy w tym roku łącznie ok. 3,5 miliona podróżnych, czyli najwięcej w historii naszego portu. Cieszy nas fakt, że nowe tegoroczne połączenia, jak Amsterdam, bardzo dobrze wpisują się w oczekiwania pasażerów. Istotne jest również to, że rozwijają się wszystkie segmenty połączeń – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przypomnijmy, że w ub. roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 3,3 mln pasażerów.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_379ea 2019-11-14 13:14   
gość_379ea - Profil gość_379ea
Przede wszystkim - skąd te 11 tras? Czy porównujesz do sezonu letniego? Jeśli tak, to wyniki będziesz miał zaburzone. Trzeba porównać do poprzedniej zimy. To porównanie wygląda znacząco lepiej: Ryanair wyciął, o ile dobrze pamiętam, 6 tras, a dodał 2 nowe (Odessa i Alicante, które poprzedniej zimy nie latało). Do tego pojawił się Amsterdam i ponoć rośnie oferowanie do Warszawy. W sumie spadek oferowania w ruchu regularnym jest minimalny. Jeśli będzie wzrost na charterach oraz w obłożeniu, to wyniki miesięczne będą w okolicach zera lub na bardzo małym plusie.
gość_5a086 2019-11-14 12:20   
gość_5a086 - Profil gość_5a086
gość_18f19; otóż twoja genialna opinia się nie sprawdziła. Założyłem, że samoloty raczej nie latają ze 100% obłożeniem, więc przyjąłem 170 pax na jedego 738. Może to i tak troszeczkę za mało, bo WRO zawsze się chwalił obłożeniem na niektórych tych trasach sięgającym nawet >95%. Nawet licząc 160 pax wychodzi ponad 28 000. Czyli śmiało można powiedzieć, że około 30 000.
demar 2019-11-13 22:30   
demar - Profil demar
@gość_5a086: rok 2019 zakończy się we WRO kilkuprocentowym wzrostem w stosunku do 2018 roku (wynik pax ok. 3,4 - 3,5 mln). Do października br. to prawie 7% wzrostu.

Prawdopodobnie cały rynek w Polsce zakończy się w tym roku wzrostem jednocyfrowym.
A w przyszłym może być gorzej.
Jeśli port lotniczy rozwija się tak jak rynek lub lepiej to tylko się cieszyć.
To czy przyszły będzie dobry to jeszcze zobaczymy - wolałbym np. aby dołożono drugą codzienną rotację do CDG, AMS lub ZRH niż kolejnych kilka destynacji LCC.

I jeszcze raz napiszę, że WRO jest dobrym przykładem portu regionalnego - codzienne wielokrotne połączenia do 3 hubów, do 4 kolejnych hubów kilka razy w tygodniu.
Do tego rozsądna, choć dla wielu pewnie niewystarczająca, oferta LCC i czarterów.
Zysk i środki na organiczny rozwój.
Bez rewelacji jak w KRK, ale zupełnie przyzwoicie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama