Dodatkowy gate na lotnisku Olsztyn-Mazury

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
13 listopada 2019 11:15
W związku z rosnących ruchem pasażerskim w Olszynie, tamtejsze lotnisko zdecydowało się uruchomić dodatkowe wyjście do samolotu. Gate 3 mieści się na pierwszym piętrze hali odlotów.
Reklama
Od stycznia do września br. włącznie, z portu lotniczego w Szymanach skorzystało 114,8 tys. podróżnych. To o 26,2 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wynik ten daje jedną z najwyższych dynamik wzrostu w skali kraju.


Z Olszyna można polecieć obecnie do sześciu ośrodków w Polsce i Europie. Dwa kierunki otwarto w bieżącym sezonie zimowym. Były to: Kolonia/Bonn (Ryanair, dwa razy w tygodniu - we czwartki i niedziele) oraz Brema (Wizz Air, dwa razy w tygodniu - we środy i niedziele). Poza tym dostępne są rejsy Wizz Aira do Londynu-Luton (dwa razy w tygodniu - w poniedziałki piątki) oraz Dortmundu (trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki). Z kolei irlandzki low-cost lata jeszcze na Stansted (dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki). Na cały sezon zimowy LOT zdecydował się również utrzymać połączenie z Krakowem, gdzie polecieć można w każdy czwartek i niedzielę.

Analizując rozkład lotów można zauważyć, że najbardziej ruchliwymi dniami są w Szymanach poniedziałki, piątki i niedziele. Z kolei żaden rozkładowy samolot nie ląduje ani nie startuje na mazurskim lotnisku we wtorki i soboty.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy