×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dodatkowy gate na lotnisku Olsztyn-Mazury


W związku z rosnących ruchem pasażerskim w Olszynie, tamtejsze lotnisko zdecydowało się uruchomić dodatkowe wyjście do samolotu. Gate 3 mieści się na pierwszym piętrze hali odlotów.


Od stycznia do września br. włącznie, z portu lotniczego w Szymanach skorzystało 114,8 tys. podróżnych. To o 26,2 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wynik ten daje jedną z najwyższych dynamik wzrostu w skali kraju.


Z Olszyna można polecieć obecnie do sześciu ośrodków w Polsce i Europie. Dwa kierunki otwarto w bieżącym sezonie zimowym. Były to: Kolonia/Bonn (Ryanair, dwa razy w tygodniu - we czwartki i niedziele) oraz Brema (Wizz Air, dwa razy w tygodniu - we środy i niedziele). Poza tym dostępne są rejsy Wizz Aira do Londynu-Luton (dwa razy w tygodniu - w poniedziałki piątki) oraz Dortmundu (trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki). Z kolei irlandzki low-cost lata jeszcze na Stansted (dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki). Na cały sezon zimowy LOT zdecydował się również utrzymać połączenie z Krakowem, gdzie polecieć można w każdy czwartek i niedzielę.

Analizując rozkład lotów można zauważyć, że najbardziej ruchliwymi dniami są w Szymanach poniedziałki, piątki i niedziele. Z kolei żaden rozkładowy samolot nie ląduje ani nie startuje na mazurskim lotnisku we wtorki i soboty.  

fot. mat. prasowegość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie