×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: Loty z Krakowa do Paryża obsłużą A321neo


easyJet obsłuży w przyszłym sezonie letnim połączenia z Krakowa do Paryża-CDG airbusami A321neo.


Obecnie rejsy na tej trasie są realizowane raz dziennie przez 180-miejscowe airbusy A320. Jak wynika jednak z serwisu OAG Schedule Analyser, od 31 maja 2020 r. brytyjski przewoźnik będzie wykonywał trzy z siedmiu lotów tygodniowo 235-miejscowymi airbusami A321neo, dzięki czemu podaż miejsc w miesiącach letnich wzrośnie o 11 proc. Zmiana wynika z umieszczenia na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle największych wąskokadłubowych maszyn produkcji airbusa.

Przypomnijmy, że na wiosnę przyszłego roku swoje loty z Krakowa do Paryża zaoferuje także Air France. Obecność jednego z głównych członków sojuszu Sky Team w Balicach oraz zwiększona liczba miejsc dostępnych w sprzedaży dzięki wprowadzeniu do eksploatacji A321neo przez brytyjską tanią linię, przełoży się w miesiącach letnich niemalże na podwojenie oferty (łącznie 43 tys. miejsc miesięcznie, tj. wzrost o 87 proc.) na trasie Kraków - Paryż-CDG.


W sumie przewoźnik zapowiedział wprowadzenie A321neo w przyszłym sezonie letnim na kolejnych 15 trasach wykonywanych z Bristolu, 14 z Mediolanu-Malpensa i czterech z Londynu-Gatwick (maszyny wykonują rejsy komercyjne w barwach easyJet od lata 2018). Z Paryża wąskokadłubowe maszyny produkcji będą latać początkowo na 14 trasach - m.in. do Berlina-Tegel, Katanii, Madrytu czy Nicei.

fot. Alan Wilson (flickr.com)gość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie