easyJet: Loty z Krakowa do Paryża obsłużą A321neo

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
13 listopada 2019 10:00
easyJet obsłuży w przyszłym sezonie letnim połączenia z Krakowa do Paryża-CDG airbusami A321neo.
Reklama

Obecnie rejsy na tej trasie są realizowane raz dziennie przez 180-miejscowe airbusy A320. Jak wynika jednak z serwisu OAG Schedule Analyser, od 31 maja 2020 r. brytyjski przewoźnik będzie wykonywał trzy z siedmiu lotów tygodniowo 235-miejscowymi airbusami A321neo, dzięki czemu podaż miejsc w miesiącach letnich wzrośnie o 11 proc. Zmiana wynika z umieszczenia na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle największych wąskokadłubowych maszyn produkcji airbusa.

Przypomnijmy, że na wiosnę przyszłego roku swoje loty z Krakowa do Paryża zaoferuje także Air France. Obecność jednego z głównych członków sojuszu Sky Team w Balicach oraz zwiększona liczba miejsc dostępnych w sprzedaży dzięki wprowadzeniu do eksploatacji A321neo przez brytyjską tanią linię, przełoży się w miesiącach letnich niemalże na podwojenie oferty (łącznie 43 tys. miejsc miesięcznie, tj. wzrost o 87 proc.) na trasie Kraków - Paryż-CDG.


W sumie przewoźnik zapowiedział wprowadzenie A321neo w przyszłym sezonie letnim na kolejnych 15 trasach wykonywanych z Bristolu, 14 z Mediolanu-Malpensa i czterech z Londynu-Gatwick (maszyny wykonują rejsy komercyjne w barwach easyJet od lata 2018). Z Paryża wąskokadłubowe maszyny produkcji będą latać początkowo na 14 trasach - m.in. do Berlina-Tegel, Katanii, Madrytu czy Nicei.

fot. Alan Wilson (flickr.com)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama