×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chicago O'Hare: Samolot zjechał z drogi startowej po przyziemieniu


Wczoraj (11.11) na lotnisku Chicago O'Hare miał miejsce incydent, podczas którego embraer E-145 linii American Eagle opuścił po lądowaniu drogę startową 10L. Do zdarzenia doszło podczas intensywnych opadów śniegu.


Rzecznik lotniska powiedział, że incydent miał miejsce około godziny 7:45 rano czasu lokalnego, kiedy lot American Eagle nr AA4125 z Greensboro w Karolinie Północnej lądował na lotnisku O’Hare. Embraer E-145 (nr rej. N619AE) ześlizgnął się z drogi startowej 10L, gdy lądował w trakcie intensywnych opadów śniegu.

"Po wylądowaniu lot American Eagle # AA4125, obsługiwany przez Envoy Air, ześlizgnął się z pasa startowego z powodu trudnych warunków atmosferycznych i oblodzenia pasa startowego na lotnisku Chicago O’Hare - powiedział rzecznik American Airlines. - Nie zgłoszono żadnych obrażeń u osób podróżujących samolotem. Wszystkich 38 pasażerów i trzech członków załogi opuściło samolot i zostało bezpiecznie przetransportowanych do terminala" - czytamy w komunikacie.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wydała oświadczenie, w którym podała, że prawe główne podwozie samolotu zapadło się, pasażerowie wydostali się z maszyny po nadmuchiwanej zjeżdżalni ewakuacyjnej i zostali umieszczeni w autobusie, który odwiózł ich do terminalu. Według instytucji nie zgłoszono żadnych obrażeń. FAA zapowiada, że zbada przebieg incydentu.


W rejonie Chicago obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przestrzegające przed obfitymi opadami śniegu, którego może nagromadzić się w niektórych miejscach do 15 cm. Wczoraj na lotniskach w O'Hare i Midway w Chicago tylko do 10 rano odwołano odpowiednio 486 i 93 operacje.

fot. Twitter, mat. prasowegość_00223 - Profil
gość_00223
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie