Chicago O'Hare: Samolot zjechał z drogi startowej po przyziemieniu

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
12 listopada 2019 08:00
Wczoraj (11.11) na lotnisku Chicago O'Hare miał miejsce incydent, podczas którego embraer E-145 linii American Eagle opuścił po lądowaniu drogę startową 10L. Do zdarzenia doszło podczas intensywnych opadów śniegu.
Reklama

Rzecznik lotniska powiedział, że incydent miał miejsce około godziny 7:45 rano czasu lokalnego, kiedy lot American Eagle nr AA4125 z Greensboro w Karolinie Północnej lądował na lotnisku O’Hare. Embraer E-145 (nr rej. N619AE) ześlizgnął się z drogi startowej 10L, gdy lądował w trakcie intensywnych opadów śniegu.

"Po wylądowaniu lot American Eagle # AA4125, obsługiwany przez Envoy Air, ześlizgnął się z pasa startowego z powodu trudnych warunków atmosferycznych i oblodzenia pasa startowego na lotnisku Chicago O’Hare - powiedział rzecznik American Airlines. - Nie zgłoszono żadnych obrażeń u osób podróżujących samolotem. Wszystkich 38 pasażerów i trzech członków załogi opuściło samolot i zostało bezpiecznie przetransportowanych do terminala" - czytamy w komunikacie.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wydała oświadczenie, w którym podała, że prawe główne podwozie samolotu zapadło się, pasażerowie wydostali się z maszyny po nadmuchiwanej zjeżdżalni ewakuacyjnej i zostali umieszczeni w autobusie, który odwiózł ich do terminalu. Według instytucji nie zgłoszono żadnych obrażeń. FAA zapowiada, że zbada przebieg incydentu.


W rejonie Chicago obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przestrzegające przed obfitymi opadami śniegu, którego może nagromadzić się w niektórych miejscach do 15 cm. Wczoraj na lotniskach w O'Hare i Midway w Chicago tylko do 10 rano odwołano odpowiednio 486 i 93 operacje.

fot. Twitter, mat. prasowe
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama