×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish: Nowe połączenie do Xi'an i bezpośrednie loty do Ułan Bator


Turkish Airlines zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia do Xi'an. Przewoźnik wprowadzi także bezpośrednie rejsy do stolicy Mongolii - Ułan Bator.


Pogłoski o podjęciu starań w sprawie uruchomienia połączeń do Xi'an pojawiły się co najmniej kilka miesięcy temu. Tureckiemu przewoźnikowi miało bowiem szczególnie zależeć na tym by rozpocząć loty zarówno do jednego z najstarszych miast Chińskiej Republiki Ludowej, jak również do położonego nad Cieśniną Tajwańską Xiamen.

5 listopada br. İlker Aycı, prezes zarządu Turkish Airlines oraz Hu Heping, sekretarz Komitetu KPCh Prowincji Shaanxi zawarli porozumienie w sprawie rozpoczęcia rejsów między Stambułem oraz Xi'an. 

Oczekujemy, że loty do Xi'an przyczynią się do rozwoju turystyki, handlu, stosunków gospodarczych i kulturalnych między tymi dwoma krajami - powiedział Aycı. - Wierzę, że uruchomiane połączenie umożliwi pozytywne zmiany korzystne dla obu społeczności, których relacje są głęboko zakorzenione w historii - dodał Aycı.

Początkowo loty do Xi'an będą odbywać się z częstotliwością trzech lotów tygodniowo, natomiast ich liczba będzie stopniowo wzrastać wraz z rozpoczęciem obowiązywania rozkładu na sezon letni 2020.

Warto dodać, że obecnie jedyną europejską linią latająca do Xi'an jest Finnair.


Ponadto, Turkish Airlines uruchomią bezpośrednie rejsy do Ułan Bator. Loty do stolicy Mongolii będą odbywać się od 1 stycznia 2020 r. bez międzylądowania w Biszkeku (jak dotychczas) według następującego rozkładu:
  • TK 362 Stambuł 19:55 - 09:20+1 Ułan Bator (1-3-5--)
  • TK 363 Ułan Bator 10:50 - 14:30 Stambuł (-2-4-6-)
fot. Piotr Bożykgość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie