×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American poleci jeszcze częściej z Krakowa do Chicago


American Airlines zwiększy częstotliwość lotów na trasach z Krakowa i Budapesztu do Chicago. Ekspansja amerykańskiej linii jeszcze bardziej zagrozi LOT-owi, który również będzie latał na tej trasie ze stolicy Małopolski.


Amerykański przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów z czterech do sześciu tygodniowo z Budapesztu do Chicago oraz z pięciu do sześciu z Krakowa do Chicago - podaje serwis "Budflyer". Częściej mają latać także samoloty z Pragi do Wietrznego Miasta. Data inauguracji połączeń pozostaje bez zmian. Połączenia będą realizowane boeingami 787-8 zabierającymi na pokład 234 pasażerów w trzech klasach podróży.  

Ekspansja American Airlines uderza bezpośrednio w polskiego przewoźnika. LOT już wcześniej zrezygnował z obsługi trasy Budapeszt - Chicago, która była wykonywana dwa razy w tygodniu - o tyle też wzrośnie tygodniowa liczba rejsów amerykańskiej linii. Polski przewoźnik nie uniknie jednak ostrej konkurencji na trasie Kraków - Chicago, na której będzie latać pięć razy w tygodniu, a więc o jeden lot tygodniowo mniej od konkurenta. 


Mimo że obaj przewoźnicy generalnie będą kierować swoją ofertę do innych grup pasażerów, to przy takim poziomie podaży na pewno dojdzie do otwartej kanibalizacji. Dodatkowo niewątpliwym atutem amerykańskiej linii jest możliwość oferowania bardzo wielu przesiadek ze swojego hubu w Chicago, dzięki czemu może obsługiwać pasażerów tranzytowych, LOT z kolei musi się ograniczyć do ruchu P2P. 

Tym ruchem American pokazał także, że jest gotowy zawzięcie walczyć o udział rynkowy na tej trasie, która z sezonu na sezon notuje rekordowy wzrost oferowania. Łącznie przewoźnicy będą latać na niej 11 razy w tygodniu. Z taką samą częstotliwością LOT w lecie obsługuje połączenie z Warszawy do Chicago. Przypomnijmy, że w tegorocznym sezonie letnim samoloty z Krakowa do Chicago latały tylko trzy razy w tygodniu. 

fot. mat. prasow
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie