×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W październiku prawie 790 tys. pasażerów


Kraków Airport obsłużył w październiku niespełna 790 tys. pasażerów. Stanowi to wzrost o 30 proc. w porównaniu do dziesiątego miesiąca ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Za nami intensywny w wydarzenia październik - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.  - Ogłoszenie zimowej siatki połączeń, powitanie 7 milionowego pasażera oraz rozstrzygnięcie programu „Wspieramy sąsiadów” - to dowody na konsekwentną realizację rozwoju lotniska z myślą o pasażerach i mieszkańcach okolicznych gmin -  dodał Włoszek.

W sumie od początku roku przez terminal portu w Balicach przewinęło się ponad 7,01 mln pasażerów, czyli 1,36 mln więcej (+24 proc.) niż w analogicznym okresie 2018 roku. 

W zainaugurowanym pod koniec października sezonie zimowym pasażerowie mogą korzystać z przeszło 130 połączeń. Wśród nowości znajdują się: Glasgow (Jet2.com), Londyn-Gatwick (Wizz Air) Bruksela, Chersoń, Londyn-Luton i Palermo (Ryanair), po raz pierwszy w zimowej ofercie pojawiły się także loty do Gruzji i na Islandię, oraz krajowe loty do Szczecina i Olsztyna-Szyman.gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie