Kraków: Lotnisko obsłużyło 7-milionowego pasażera

31 października 2019 15:02
15 komentarzy
Dziś (31.10) w terminalu krakowskiego lotniska powitano 7-milionowego pasażera.
Reklama
7-milionowym pasażerem okazał się być Pan Elmar podróżujący ze swoją żoną Katarzyną Swissem z Zurychu.

- 7-milionowy pasażer w Kraków Arport to symbol naszego wspólnego sukcesu: pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Kraków został zatem pierwszym portem regionalnym w Polsce, który zdołał obsłużyć siedem milionów pasażerów w ciągu roku.


- Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu - dodał Włoszek.

Lotnisko powitało 7-milionowego pasażera niespodzianką w postaci walizki oraz smartwatcha, a pozostałych pasażerów rejsu z Zurychu słodkimi upominkami. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowie zostali tez zaproszeni do wspólnego zdjęcia w ramach kampanii #PROSTOzKRAKOWA.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_dcba0 2019-11-05 22:27   
gość_dcba0 - Profil gość_dcba0
Moje gratulacje Krakusy!
Cieszę się, że jest alternatywa dla Warszawy.
gość_0272a 2019-11-05 11:26   
gość_0272a - Profil gość_0272a
Jeśli lada chwila ma ruszać budowa nowej DS, to średnim pomysłem jest obecnie procesowanie uruchomienia ILS CAT III, bo ten i tak pewnie w czasie budowy trzeba będzie wyłączyć...
Równolegle z budową nowej DS, trzeba rozbudowywać terminal, bo ten, choć był planowany na parę lat, powoli zaczyna się "kończyć" pod względem przepustowości... a jak dojdą jeszcze kolejne TATL-e, to już w ogóle będzie armageddon - już teraz w godzinach szczytów przewozowych lotnisko się "korkuje"
Przy takim tempie wzrostu, jak koledzy wspominali wcześniej, Balice osiągną w tym roku poziom 8,4 -8,5 mln pasażerów...
jjemiolo 2019-11-04 21:31   
jjemiolo - Profil jjemiolo
KRK ma kiepskie warunki pogodowe to fakt, ale bardzo korzystne polozenie wobec miast i dobre skomunikowanie z regionem. Nie widze bardziej korzystnej alternatywy, zatem najbardziej rozsadna jest jak najszybsza rozbudowa, lacznie z koncepcja drugiego pasa. Teren sie szybko zabudowywuje i juz obecnie bedzie trudniej zrobic cos co bylo mozliwe kilka lat temu. Czas goni bo przy obecnym tempie wzrostu 10 milionow jest kwestia dwoch lat. Te zlosliwe komentarze wzgledem KRK swiadcza o braku zrozumienia ze KRK ma wielowatkowy potencjal na przewozy i wyrobil sie jako marka na rynku. A jak wiecej wiary poleci z/do KRK, to cos tez sie dostanie KTW, RZE, nawet WRO czy LUZ. Lepsze to niz dojezdzanie do BER, PRG czy LWO.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy