UIA kończy loty do Pekinu i zapowiada kolejne cięcia

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
28 października 2019 10:20
7 komentarzy
UIA w obliczu dużej konkurencji ze strony tanich linii, pogorszenia sytuacji gospodarczej, gorszych niż zakładano prognoz ekonomicznych oraz braku dostępu do rosyjskiej przestrzeni powietrznej zamierza zredukować swoją ofertę w nadchodzącym sezonie zimowym.
Reklama

UIA liczy, że dzięki redukcji połączeń uda mu się odzyskać rentowność w przyszłości. Od 16 listopada br. przewoźnik przestanie latać do Ammanu, Mińska, Rygi i Pekinu, gdyż na tych trasach przewoźnik tracił najbardziej. Jednocześnie wzrośnie częstotliwość rejsów do Brukseli, Kopenhagi, Sztokholmu, Krakowa i Madrytu.

Przewoźnik zaplanował, że wszystkie połączenia do Europy Zachodniej będą startować z Kijowa w godzinach od 9:30 do 10:30, zaś ich przyloty zaplanowano w godzinach 17:30-18:30. Rejsy do Kairu, Dubaju, Ankary, Izmiru, Erewania, Baku i Teheranu będą wykonywane w nocy, co pozwoli na lepsze wykorzystanie samolotów. Najwięcej lotów międzynarodowych przewoźnik będzie oferował do Londynu-Gatwick, Wilna, Warszawy i Stambułu, będą to jedyne miasta poza Ukrainą, do których linia będzie latać dwa razy dziennie.


Ukraine International zmniejszy również częstotliwość lotów do Bangkoku do trzech tygodniowo, zaś na trasie do Toronto zostanie dodana jedna rotacja, dzięki czemu do Kanady linia będzie latać trzy razy w tygodniu. Przewoźnik zmieni także rozkład na trasie Nowy Jork-JFK - Kijów, w celu optymalizacji połączenia i przesiadek. Trasa ta będzie obsługiwana pięć razy w tygodniu, z taką samą częstotliwością linia będzie latać do Delhi, zaś w sezonie letnim połączenie do Indii będzie obsługiwane codziennie.

Przewoźnik liczy, że wkrótce zwiększy liczbę lotów do Bangkoku, a także wznowi loty do Pekinu. Połączenia te będą miały sens ekonomiczny tylko wtedy, gdy rząd ukraiński dojdzie do porozumienia z Rosją w sprawie dostępu do przestrzeni powietrznej tego kraju. Rosyjskie korytarze powietrzne pozwalają drastycznie skrócić długość lotów z Europy do Azji.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e509c 2019-10-28 19:10   
gość_e509c - Profil gość_e509c
KBP-WAW 1 rotacja również skasowana
gość_2d240 2019-10-28 17:03   
gość_2d240 - Profil gość_2d240
Oby tylko nie skonczyli jak - Aerosvit Airlines
gość_5c70a 2019-10-28 16:34   
gość_5c70a - Profil gość_5c70a
I to jest również jeden z argumentów strony polskiej. Jeśli chcecie latać do Europy południowej z jakimś zyskiem (tu mowa o SU), to oczywiście my nie widzimy w tym żadnego problemu (gdyż przestrzeń Ukraińska jest już od dawna dla nich zamknięta). W zamian my poprosimy o zgodę na przeloty nad Syberią dla naszych samolotów. Ot i cała filozofia
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama