Buzz przejmie kolejne bazy Ryanaira

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
26 października 2019 09:01
2 komentarze
Od 1 listopada br. Buzz przejmie od Ryanaira dwie kolejne bazy operacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Motywacją Ryanaira są niższe koszty operacyjne, które pozwolą firmie uzyskać przewagę konkurencyjną nad innymi liniami szczególnie nad Wizz Airem.
Reklama

Buzz przejmie bazy operacyjne Ryanaira w Pradze i Sofii - donosi Fly4Free. W obu bazach już wcześniej odbyły się spotkania z pracownikami, którym przedstawiono propozycję przejścia do Buzza i większość z nich wyraziła na to zgodę.

Według danych OAG Schedules Analyser, w sezonie zimowym na lotnisku w Sofii największym przewoźnikiem pod względem oferowania będzie Wizz Air - 854 tys. foteli, co da mu 24,9 proc. udziału rynkowego. Ryanair odpowiada za 21,8 proc. wszystkich miejsc na tym bułgarskim lotnisku.


Z kolei w Pradze udział Wizza jest znikomy i nie należy on nawet do pierwszej dwudziestki największych linii pod kątem oferowania. Ryanair natomiast zoferuje na praskim lotnisku 1,21 mln foteli, czyli 18,8 proc. wszystkich miejsc. Nieco większy udział ma Czech Airlines - 20,8 proc. Największą niskokosztową konkurencją dla irlandzkiego przewoźnika w Czechach jest zatem easyJet, który odpowiada za 10,1 proc. wszystkich miejsc.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_8d9f1 2019-10-27 19:38   
gość_8d9f1 - Profil gość_8d9f1
Zapraszamy kolejna maszyna do Poznania z którego brakuje wielu ciekawych kierunków Barcelona BCN, Malaga , Wiedeń , Porto, Madryt, Lizbona oraz może Kopenhaga by później przesiąść się na dalsze loty ... zapraszamy tez Wizz z baza oraz easyJet :) nie wspominając o KLM czy Air France . Czekamy tez na dodatkowe rotacje LH do MUC i FRA oraz SAS do CPH i LOT do WAW w weekendy
gość_e514c 2019-10-26 21:31   
gość_e514c - Profil gość_e514c
Pytanie laika: czy Ryan już ma samoloty w tym malowaniu? czy będą latać w barwach klasycznych ale jako spółka Buzz? Wiem, to sprawa trzeciorzędna kolor samolotu, ale pytam z czystej ciekawości. Dziękuję za wyrozumiałość :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama