Autobus miejski dowiezie na poranne loty Bydgoszcz-Warszawa

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
24 października 2019 12:42
7 komentarzy
Dobra wiadomość dla Pasażerów porannych i wieczornych lotów na trasie Bydgoszcz - Warszawa. ZDMiKP uruchamia dodatkowe kursy autobusu nr 80.
Reklama

Loty do Warszawy rozpoczną się 27 października br. i realizowane będą 10 razy w tygodniu. Poranny rejs startować będzie z bydgoskiego lotniska o godzinie 6:00, a odprawa rozpocznie się o godzinie 4:30. Pasażerowie będą mogli dojechać na lotnisko komunikacją miejską z Bydgoszczy kursem autobusu nr 80, który specjalnie dla nich uruchamia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Autobus odjeżdżać będzie ze Zbożowego Rynku o godzinie 4:10 i przyjedzie na lotnisko o 4:30.

Podróżni wracający do Bydgoszczy wieczornym rejsem również będą mogli dotrzeć do miasta autobusem miejskim. Dodatkowy kurs odjedzie spod lotniska o godzinie 0:40 w dni przylotów wieczornych rejsów z Warszawy.


Miejska linia autobusowa nr 80 od lat dowozi Pasażerów do Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. Autobusy podjeżdżają bezpośrednio pod budynek terminala pasażerskiego co ok. 30 minut. Dzięki regularnym kursom podróżni mogą dojechać na lotnisko z centrum Bydgoszczy. Autobus rusza spod Dworca kolejowego Bydgoszcz Główna, przejeżdża przez Dworzec Autobusowy PKS, rondo Jagiellonów i rondo Kujawskie. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 3 zł, ulgowy 1,50 zł. Bilety można kupić w kasie lotniska.

Ponadto w uzupełnieniu do komunikacji publicznej, swoje usługi oferują również współpracujące dotychczas z lotniskiem 2 korporacje taxi tj. Radio Taxi Mercedes i Radio Taxi Zrzeszeni, które uzupełniają komunikację do i z portu lotniczego.

fot. Mirosław Pachowicz
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_30fd0 2019-10-28 19:46   
gość_30fd0 - Profil gość_30fd0
28/10 jak ''zwykle'' nie-Lot godzinne spóżnienia rano i popołudniu!!! buhaha,po co te loty,lepiej pociągiem niż niszczyć środowisko!!!
ArCo 2019-10-25 19:29   
ArCo - Profil ArCo
W końcu pojawiły się reklamy bydgoskiego lotniska w temacie m.in. połączeń do Warszawy. Dziś w Gazecie Wyborczej jest wkładka reklamowa, w tym problem, że między stronami jest też wkładka lotniska w Gdańsku - to powoduje wielki kontrast ofert obu lotnisk. Na mieście jest seria reklam LATA NAM TO, pojawia się się też w necie latanamto.com, ale strona nie działa. Jednak trochę za późno te reklamy, bo przecież to nie pociąg, że kupuje się bilety tuż przed podróżą :-/
gość_b5aa8 2019-10-24 22:36   
gość_b5aa8 - Profil gość_b5aa8
Brawo Bydzia!
LUZak
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama