Lufthansa stawia na kolej

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 października 2019 10:26
5 komentarzy
W środę (23.10) przedstawiciele Lufthansa Group poinformowali o znacznym rozszerzeniu oferty pociągów łączących port lotniczy we Frankfurcie z innymi niemieckimi miastami. Połączenia realizowane są przy współpracy z Deutsche Bahn (DB).
Reklama
W ramach Lufthansa Express Rail, przewoźnik ma już wkrótce zaoferować nowe ekspresowe połączenia m. in. z Kolonii, Düsseldorfu, Stuttgartu, Akwizgranu i Ulm. Dodatkowe składy ICE mają zapewnić pasażerom połączenia jeszcze lepiej dostosowane do przylotów i odlotów Lufthansy na lotnisku we Frankfurcie.

Rozkład DB ulegnie korekcie w połowie grudnia br. Po tej zmianie na lotnisko we Frankfurcie odjeżdżać będzie z głównego dworca kolejowego w Kolonii 119 pociągów tygodniowo, zamiast obecnych 77. Z kolei ilość połączeń z Dusseldorfu zostanie podwojona – do 105 par pociągów ICE. Pasażerowie ze Stuttgartu będą mogli skorzystać z 77 połączeń tygodniowo, a z Akwizgranu i Ulm odjeżdżać będzie kolejno 42 i 49 pociągów ekspresowych przeznaczonych dla przesiadających się na loty Lufthansy. Bilety na wszystkie nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży.


Lufthansa Express Rail to łatwa rezerwacja, proste przesiadki i bezpośrednie połączenie ze światem. Jesteśmy zaangażowani w wydajne i zrównoważone tworzenie siatki różnych środków transportu. Jest to nie tylko korzystne dla naszych klientów, ale jest także przyjazne dla środowiska. Im bardziej niezawodne i atrakcyjne połączenie lotniska z siecią ICE, tym więcej pasażerów może rozpocząć lub zakończyć podróż koleją – komentuje Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG.

Jak podkreślają linie lotnicze, pociągi dowożące pasażerów na lotnisko we Frankfurcie objęte są rezerwacją zintegrowaną z biletem na samolot. Jeśli więc pociąg lub lot ulegną opóźnieniu, Lufthansa bezpłatnie zarezerwuje podróżującemu bilet na kolejne połączenie. Pasażerowie posiadający rezerwację w klasie biznesowej Lufthansy, podróżują także w pierwszej klasie w pociągu Deutsche Bahn, mają ponadto dostęp do poczekalni DB usytuowanych na większych dworcach kolejowych.

Lufthansa oferuje obecnie usługę Express Rail z 14 niemieckich miast. Oprócz wyżej wymienionych, są to Dortmund, Getynga, Kassel, Erfurt, Wurzburg, Norymberga, Fryburg, Karlsruhe i Mannheim. Na najbliższy rok planowane jest uruchomienie dodatkowych tras.


Co prawda Lufthansa nie planuje obecnie kasowania lotów krajowych wraz ze wzrostem oferowania połączeń kolejowych, jednak warto przypomnieć, że od marca 2020 r. holenderskie linie KLM zastąpią jeden ze swoich codziennych lotów na trasie z Amsterdamu–Schiphol do Brukseli–Zaventem połączeniem kolejowym, a decyzja ma być podyktowana troską o środowisko.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2d3ff 2019-10-26 13:51   
gość_2d3ff - Profil gość_2d3ff
Tak wyglada ukryta "pomoc" panstwa dla DB "3 billion euros in the red: Deutsche Bahn facing financial emergency"
Nalezy dodac ze koleje w DE do tanich nie naleza
I nie maja stalych cen a ruchome jak w systemach Lotniczych. W pociagach wyzszej klasy niz Regio jest brak "miejsc stojacych" czyli bez miejscowki.
Suma sumaru Niemcy wiedza jak chronic swoje miejsc pracy I swoje spolki I sprzedawac te dzialania jako cos innego.
Najlepiej to pojac na przykladzie ze najwiekszym Lotniczy trucicielem Europy jest Ryanair, w tym przypadku nie istnieje LH Group ale jak trzeba sie czyms pochwalic to nagle media sobie o grupie przypominaja.
Taki urok niemieckoch mediow, stara my sie nie pisac zle o swoich a jak ktos tam dluzej pomieszkam to odkrywa ze momentami wieksza patologia niz w PL.
W PL malo sie mowi zle o LH, mimo ze posada 30 letnie samoloty jak I niewygodne siedzenia, w PL trzeba zawsze dowalic polakowi.
Jak dzienikarz Polski napisze o LH zle to za chwile dostaje darmowe bilety lub upgrade by sytuacja zalagodzic, wyciszyc, by tez wiecej zle sie nie wypowiedzial
gość_8b137 2019-10-25 13:45   
gość_8b137 - Profil gość_8b137
Tu wcale nie chodzi oochrone srodowiska tylko o ukryta pomoc dla DB, ktora ma spore problemy. Poza tym konczy sie ochrona dla obcych przewoznikow na niemieckoch torach. Przez to posuniecie DB blokuje "sloty" kolejowe.
Ochrona srodowiska to tylko przykrywka. Zwiekszenie polaczen kolejowych jak I podatek od latania maja tez uderzyc I wykurzyc innych przewoznikow Lotniczychz biznes ma
gość_5e3b2 2019-10-25 12:54   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
Z pociągami w Polsce na razie jest jak widać - tydzień przed 1.11 na wiele połączeń nie ma już miejsc, a kolej nie jest w stanie zapewnić dodatkowych wagonów. W tej sytuacji CPK będzie chyba najczęściej obsługiwany drezynami, o ile w ogóle kiedykolwiek powstanie, na co szanse wydają się topnieć z dnia na dzien...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy