Air New Zealand poleci z Auckland do Nowego Jorku

23 października 2019 10:45
Linia Air New Zealand uruchomi loty bez międzylądowań pomiędzy Auckland i Nowym Jorkiem w październiku 2020 roku, w celu wykorzystania dużego wzrostu liczby odwiedzających z Ameryki Północnej.
Reklama
Nowozelandzki przewoźnik do obsługi trasy wykorzysta boeingi 787-9 Dreamliner. Na początku tego tygodnia australijski przewoźnik Qantas ukończył próbny lot bez międzylądowania z Nowego Jorku do Sydney, badając, jaki wpływ na pilotów, załogę i pasażerów miałaby potencjalnie najdłuższa na świecie trasa komercyjna.

Air New Zealand wraz z uruchomieniem trasy Auckland-Nowy Jork zakończy rejsy pomiędzy Los Angeles a Londynem, realizowane w ramach połączenia Londyn-Auckland.- Air New Zealand jest najsilniejszy, gdy obsługuje bezpośrednie loty do i z naszej rodzimej bazy, a ten reset postawi nas w najlepszej możliwej pozycji, aby wykorzystać rosnący popyt na całym Pacyfiku - powiedział Jeff McDowall, p.o. dyrektora generalnego Air New Zealand.

Loty ze stolicy Wielkiej Brytanii do Los Angeles będą odbywać się do października 2020 r. Wycofanie się z tej trasy spowoduje likwidację londyńskiej bazy Air New Zealand, która zatrudnia 130 osób personelu pokładowego i kokpitowego oraz 25 pracowników biura sprzedaży i personelu naziemnego.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy