×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL: Przetarg na budowę terminalu w Radomiu opóźniony


Dziś (21.10) miały zostać otwarte koperty z ofertami w przetargu na budowę terminalu pasażerskiego na lotnisku w Radomiu. Termin składania został jednak przesunięty o tydzień.


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) przedłużyło termin składania ofert w przetargu na wykonanie w formule projektuj i wybuduj budynku terminala na terenie lotniska Radom-Sadków, wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Przetarg został ogłoszony 30 września br. a propozycje od firm budowlanych miały pierwotnie spłynąć do 21 października br., czyli do dziś.

Jednak 14 października br. trzej oferenci, Budimex S.A., Hochtief Polska S.A. i MIRBUD S.A., złożyli odwołania od przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Z tego względu oraz z uwagi na liczne pytania potencjalnych wykonawców PPL zdecydował się na przełożenie terminu składania ofert do 28 października 2019 r. 


W skargach do KIO Budimex, Hochtief i MIRBUD podnoszą przede wszystkim kwestie wyznaczenia zbyt krótkiego terminu do złożenia ofert oraz niewystarczającego okresu na wykonanie zadania. Oferenci skarżą też wymóg posiadania kierownika budowy z 10-letnim doświadczeniem, konieczność zapewnienia 15-letniej gwarancji oraz ukształtowanie postanowień umowy, w sposób który narusza zasadę równowagi stron. Trzy pisma złożone w KIO przez pełnomocników oferentów liczą od 28 do 106 stron.  

PPL zamierzał podpisać ze zwycięzcą przetargu umowę na wykonanie zadania w styczniu 2020 r., co miało umożliwić oddanie terminalu do użytku w październiku przyszłego roku. 10 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu na lotnisku na Sadkowie to bardzo ambitny cel, który jednak wydaje się nierealny, skoro trzy renomowane firmy budowlane zdecydowały się jednocześnie oprotestować założenia przetargu.  


Opóźnienie budowy terminala może przesunąć datę otwarcia portu lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r., bo właśnie oddanie tej części infrastruktury było zaplanowane na koniec całej rozbudowy, czyli na październik 2020 r. Szef PPL, Mariusz Szpikowski, podkreśla jednak, że chce zdążyć z otwarciem portu na letni sezon czarterowy 2021 r.gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie