×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci do Daxing dopiero w przyszłym roku


Inauguracja trasy do Pekinu-Daxing została przez LOT przeniesiona dopiero na połowę stycznia 2020 r. Wszystko przez problemy z silnikami Rolls Royce'a, które napędzają dreamlinery - twierdzi linia.


Na chwilę obecną LOT ma uziemione trzy samoloty szerokokadłubowe: dwa mniejsze boeingi 787-8 (SP-LRB i SP-LRE) oraz jednego większego 787-9 (SP-LSE)

- Z powodu problemów z silnikami Rolls-Royce’a LOT podjął decyzję o opóźnieniu daty startu połączenia do Pekinu-Daxing z 28 października br. na 15 stycznia 2020 r. - mówi Michał Czernicki, p.o. rzecznik prasowy LOT-u.

Aby obsłużyć swoją siatkę dalekodystansową przewoźnik posiłkuje się ACMI przede wszystkim od Air Belgium, ale jeszcze do 16 października br. wypożyczał także boeinga 767 od EuroAtlantic, a wcześniej także airbusa A330 od GetJet Airlines. Sytuacji jak widać to jednak nie ratuje, także mimo faktu, że do służby wrócił na początku października dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LRH. Był on uziemiony prawie 10 miesięcy. 

- Polskie Linie Lotnicze LOT mają w swojej flocie już 14 Boeingów 787 Dreamliner. 31 października spodziewamy się dostawy 15. maszyny B787-9 SP-LSG, a w 2020 roku powiększymy flotę o dwa kolejne B787-9. W związku z konieczną naprawą silników Rolls-Royce Trent 1000, obecnie z operacji wyłączone są 3 z 14 B787 - mówił w ubiegłym tygodniu Jakub Panek, z Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.


Narodowej linii bardzo zależało na zwiększeniu liczby połączeń do Pekinu, o czym mówił Robert Ludera, dyrektor ds. planowania siatki w wywiadzie dla naszego serwisu. Obecnie LOT lata ledwie trzy razy w tygodniu na stare lotnisko chińskiej stolicy. Do portu Daxing rejsy miały ruszyć 28 października br. Przewoźnik chwalił się, że ma bardzo dogodny rozkład. Dodatkowo połączenie miałoby charakter prestiżowy - LOT byłby jednym z pierwszych europejskich przewoźników w chińskim megahubie. 

Jednocześnie pojawiają się zapewnienia, że start innej, sezonowej trasy do Kolombo na Sri Lance nie jest zagrożony. 

fot. mat. prasowegość_676a3 - Profil
gość_676a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie