We wrześniu Rzeszów zanotował 2,5 proc. spadek

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 października 2019 11:56
14 komentarzy
Lotnisko w Rzeszowie obsłużyło we wrześniu blisko 74,8 tys. pasażerów. Wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego w tym samym okresie o 2,5 proc.
Reklama

Statystyki Rzeszów (RZE)
Liczba operacji w omawianym miesiącu wzrosła o 10,4 proc., do poziomu 2062.


Spadek w Rzeszowie był do przewidzenia i jest wielce prawdopodobne, że taka tendencja utrzyma się do końca sezonu zimowego 2019/2020. Latem statystyki ratowały czartery i dobrze rozwijające się połączenie Lufthansy do Monachium. Dzięki temu notowane były niewielkie wzrosty. Za taki obrót spraw odpowiedzialny jest przede wszystkim Ryanair, który mocno ogranicza ofertę lotów z Jasionki. LOT, mimo że wprowadzi dodatkowe rejsy do Warszawy, zamknie połączenie do Tel Awiwu na do Newark będzie latał tylko w okresie letnim.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c7650 2019-10-17 09:34   
gość_c7650 - Profil gość_c7650
@gość_a1509: nie dopisałeś, że będzie więcej LOTu do WAW i LH do MUC - oczywiście w żaden sposób nie zrekompensuje to wymienionych przez Ciebie strat. Niestety na Jasionce oprócz beznadziejnego zarządu (mógł w przeszłości wyciągnąć więcej od FR) mści się także uziemienie MAXów, przez które cierpi Ryanair - sorry, ale dla FR Jasionka jest teraz na szarym końcu jeśli chodzi o priorytety, więc nie ma co liczyć na jakieś nowości od nich. Może dopiero w 2021 jak się ogarną po uziemieniu Maxów... WIZZAR natomiast ma swoją politykę, że w bazie mają być min. 3 samoloty - oczywiście niekoniecznie od razu, ale przynajmniej musi być perspektywa, że w ciągu góra kilku lat te 3 samoloty będą miały co robić na danym lotnisku. I kolejne sorry - ale czy ktoś widzi potencjał Jasionki, by powiedzmy w perpektywie 5-7 lat zbazować i opłacalnie wypełnić 3x A320 (bądź A321) przez cały rok??
gość_ca4b5 2019-10-17 01:42   
gość_ca4b5 - Profil gość_ca4b5
Chciałym zwrócić uwagę na z grubsza dwa typy piszących tu:
1/ "Za taki obrót spraw odpowiedzialny jest przede wszystkim zarząd (poprzedni) za nieumiejętność prowadzenia rozmów..." oraz:
2/ "lotnisko bedzie sie rozwijac choc niekoniecznie "pasazersko"
... czyli jedni mający do powiedzenia coś w stylu "o żesz wy dziadowskie bicze, nie potraficie sypnąć cudzym groszem i ściągnąć jakieś połączenia a potem je dotować" oraz drudzy szukający szans na rentowną działalność, gdzie tylko można.

Drudzy zawsze sobie poradzą, więc chciałbym napisać tylko do tych pierwszych kilka krótkich a ciepłych słów:
1/ wara od moich pieniędzy w imię 'rozwoju' mierzonego liczbą odprawionych pasażerów.
2/ jak chcecie dotować połączenie z RZE - proszę bardzo: załóżcie całkowicie prywatny Fundusz Pomocy Lotnisku Rzeszów-Jasionka i opodatkujcie się na jego rzecz, by móc przeznaczyć potem te środki na co tam chcecie, np. utrzymanie lotów FR do Biarritz benkami 737-800.
3/ informuję Was, że z każdego lotniska linia będzie operować tylko o ile będzie miała wizję zrobienia na połączeniu, więc patrz punkty 1/ oraz 2/ powyżej.
4/ nie będziecie w stanie skłonić pasażerów do podróży z/do RZE o ile rzeczywiście nie mają takiej potrzeby a tych jest w miarę znana liczba, o którą opierają się wszystkie rynkowe kalkulacje.
5/ wreszcie na pociesznie: Polacy średnio są z roku na rok średnio coraz zamożniejsi, do tego mieszka u nas coraz więcej imigrantów, którzy też coś zarabiają i mają jakieś potrzeby - wszyscy ci ludzie wygenerują impulsy, które zostaną właściwie odczytane przez linie i nowe połączenia będą. Nie trzeba dotować.

Nie ma za co i bez urazy.
gość_ed88e 2019-10-16 23:28   
gość_ed88e - Profil gość_ed88e
nie zapominajcie ze LOTAMS tez będzie w Jasionce, wiec jeśli nie ruch pasażerski to ruch serwisowy jak najbardziej
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama