×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL wzywa do wykupu akcji Baltony


Zgodnie z umową zawartą 8 października br. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" ogłosiło wezwanie na wszystkie akcje Baltony SA.


Jak czytamy w informacji przekazanej przez Biuro Maklerskie PKO BP Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ogłosiło wezwanie na 11 256 577 akcji Baltony SA, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu. Cena jednej akcji została ustalona na 6,95 zł, z wyjątkiem akcji sprzedawanych przez Kempley sp. z o.o., które zostały wycenione na 2,29 zł. 


PPL, jako wyłączny podmiot nabywający akcje, zamierza je nabyć pod warunkiem, że co najmniej 7 429 340 akcji, tj. 66 proc. ogólnej liczby akcji, uprawniających do co najmniej takiej samej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, zostanie objętych zapisami w wezwaniu. Zapisy w wezwaniu zaplanowano na okres od 6 listopada do 5 grudnia br. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji to 10 grudnia br., a przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 12 grudnia 2019 r. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego. 

8 października 2019 r. PPL, Kempley sp. z o.o. (sprzedający), Flemingo International Limited BVI oraz PHZ Baltona zawarli umowę inwestycyjną, przewidującą m.in. ogłoszenie wezwania. Drugim elementem umowy jest objęcia przez PPL piętnastomiesięcznych obligacji wyemitowanych przez Baltonę w wysokości 175 mln zł. gość_0b93d - Profil
gość_0b93d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie