Air Austral z zamówieniem na trzy A220

15 października 2019 12:00
Francuska linia lotnicza Air Austral z wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim złożyła zamówienie na trzy egzemplarze airbusa A220, który jest najnowszą maszyną europejskiego producenta. Przewoźnik będzie pierwszym operatorem tego typu w regionie.
Reklama
Air Austral zamierza wykorzystać oferowaną przez A220 dwudziestoprocentową oszczędność paliwa i redukcję emisji dwutlenku węgla do obniżenia kosztów i śladu węglowego na międzynarodowych trasach.

- Air Austral wybrał A220-300 w ramach programu odnowienia floty średniego i krótkiego zasięgu, zharmonizowania jej i wzmocnienia jej zdolności operacyjnych. Te samoloty nowej generacji dołączą do linii lotniczych od końca przyszłego roku - powiedział Marie-Joseph Malé, dyrektor generalny Air Austral. - Wydajność ekonomiczna i operacyjna A220 otwiera nowe możliwości wydajnego i racjonalnego rozwoju sieci regionalnej, która składa się z połączeń rozpoczynających się w naszej głównej bazie na wyspie Reunion. Dzięki nowej architekturze wnętrza i foteli będziemy też w stanie zwiększyć komfort naszych pasażerów i załóg - dodał.


Konstrukcja nowego wąskokadłubowego samolotu Airbusa pozwala na zwiększenie liczby miejsc w stosunku do tego co do tej pory oferowały podobnej wielkości maszyny. Dzięki temu nabywcy tego statku powietrznego mogą wykorzystać dodatkowy potencjał dochodowy, który daje zwiększona pojemność użyteczna. A220 jest jedynym samolotem zbudowanym specjalnie na rynek, który potrzebuje około 150-200 miejsc, a przy tym zapewnia niezrównaną oszczędność paliwa i poziom komfortu pasażerów zarezerwowany do tej pory dla szerokokadłubowców. A220 łączy w sobie najnowocześniejszą aerodynamikę, zaawansowane materiały i najnowszą generację silników Pratt & Whitney PW1500G, które w stosunku do poprzedniej serii potrzebują co najmniej 20 proc. paliwa.


- Dzięki niezrównanej wydajności i elastyczności operacyjnej A220 jest dla Air Austral idealnym samolotem do wzmacniania tras między Wyspą Reunion i jej sąsiadami na Oceanie Indyjskim, a także do obsługi połączeń na większych dystansach - powiedział Christopher Buckley, wiceprezes ds. sprzedaży w Airbusie. - Linie lotnicze z całego świata doceniają wydajność A220 i jest dla nas wielkim zaszczytem, że Air Austral będzie pierwszym operatorem tego typu w regionie.

Airbus miał na koniec września tego roku ponad 500 zamówionych A220. Przypomnijmy też, że kilka egzemplarzy A220 zamówiły ostatnio linie Czech Airlines, które wymieniły na ten model większe A320neo, na które oczekiwały.

fot. mat. prasowe Airbus

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy