×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


737 MAX gate: Prezes Boeinga odwołany


Dennis Muilenburg, pełniący funkcję prezesa The Boeing Company od 2016 r., został odwołany z tego stanowiska w piątek (11.10). Decyzja ma związek z miażdżącym raportem dotyczącym uziemionych 737 MAX.


Muilenburg pozostanie nadal dyrektorem generalnym, po tym jak rada dyrektorów Boeinga postanowiła rozdzielić jego dotychczasowe kompetencje na dwa stanowiska. Do realizacji zadań prezesa niewykonawczego powołano Davida L. Calhouna.

Decyzja o rozdzieleniu stanowiska zapadła bezpośrednio po przedstawieniu raportu sporządzonego przez komisję złożoną ze światowej klasy ekspertów ds. lotnictwa cywilnego, w którym bardzo krytycznie oceniono działania samej firmy jak i Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych w związku z certyfikacją 737 MAX. Więcej na temat Joint Authorities Technical Review (JATR), zleconego w kwietniu br. przez samą FAA, pisaliśmy tutaj.


Na 69 stronach dokumentu znajdziemy tezy krytykujące Boeinga m. in. za wywieranie nieuzasadnionej presji na pracownikach mających uprawnienia FAA do zatwierdzania zmian projektowych. Skrytykowano także praktykę samej lotniczej agendy rządowej, a także niewystarczającą liczebność personelu zajmującego się certyfikacją.

Boeing nie wystosował, jak dotąd, oficjalnego komunikatu prasowego odnoszącego się do nieprzychylnego raportu. Kilka dni temu informowaliśmy o pogarszającej się sytuacji amerykańskiego producenta.

Fot.: Boeing, materiały prasowegość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie