Virgin Atlantic chce latać do Warszawy

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 października 2019 08:00
11 komentarzy
Linia Virgin Atlantic nakreśliła plany ambitnej rozbudowy swojej siatki połączeń w tym uruchomienia połączeń europejskich. Warunkiem realizacji planu jest uzyskanie slotów po rozbudowie londyńskiego lotniska Heathrow.
Reklama
Brytyjski przewoźnik chciałby realizować 103 połączenia, w tym krajowe, europejskie i długodystansowe. Obecnie linia oferuje z Heathrow 19 kierunków long-haulowych, zaś w planach są w sumie 84 nowe kierunki - 12 krajowych, 37 europejskich oraz 35 dalekodystansowych. Na 26 trasach Virgin Atlantic chce konkurować z monopolową pozycją linii British Airways.Do 35 nowych połączeń długodystansowych należą m.in.: Addis Abeba, Austin, Pekin, Bogota, Buenos Aires, Cape Town, Kunming, Mexico City, Singapur, Sydney i Tokio. Wśród kierunków krajowych znalazłby się m.in. Belfast, Glasgow, Manchester i Edynburg. Przewoźnik chciałby latać także do najważniejszych europejskich miast m.in. Barcelony, Dublina, Madrytu, Paryża, Amsterdamu, Frankfurtu, Warszawy i Budapesztu.Większość planowanych tras byłaby zupełnie nowa, chociaż przewoźnik latał już w przeszłości do Kapsztadu, Sydney, Tokio i Vancouver. Realizacja strategii jest zależna od przyszłej decyzji rządu brytyjskiego w sprawie przydziału slotów na start lub lądowanie po rozbudowie lotniska Heathrow.

Virgin Atlantic uważa, że nowe sloty utworzone dzięki budowie trzeciego pasa startowego powinny zostać przydzielone w sposób umożliwiający rozwój drugiego przewoźnika narodowego o skali niezbędnej do skutecznego konkurowania z grupą IAG.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7b0e4 2019-10-15 19:42   
gość_7b0e4 - Profil gość_7b0e4
Nie wiem czy koledzy to wszystko właściwie zrozumieli. Virgin przejmuje flybe i będzie latał po regionie jako Virgin Connect. W ten sposób będzie dowoził do hubu i dalej w świat.
gość_31a2d 2019-10-15 16:01   
gość_31a2d - Profil gość_31a2d
Tu chodzi przede wszystkim o lobbowanie CAA i LHR o przyznanie slotow na zasadach ktore sa przystepne Virginowi. Pokazali ze chcieliby latac zeby zagarnac sloty i promowac sie jako konkurent dla BA. Slot moze byc wykorzystany tez na inne polaczenie, wynajety lub sprzedany. Jak napisali poprzednicy, 10 lat i wiecej...
kemot97 2019-10-15 14:28   
kemot97 - Profil kemot97
Lecialem ta linia kilka razy na trasie z LHR do NYC i uwazam ze na tle innych na tej samej trasie (BA, United) wypada o wiele lepiej jesi chodzi o serwis pokladowy - maja dosc duzy wachlarz taryf, wiec co kto lubi i na co kogo stac. Maja dosc zroznicowana flote wiec mozna trafic na starego grata A340 albo nowego B787 (chociaz ostatnio zaczeli pozbywac sie tych starszych modeli).
Na krotkich trasach lataja z Londynu do Manchesteru, ale widac ze chyba w zwiazku z 3cim pasem na LHR (o budowie ktorego mowi sie juz od wielu, wielu lat) planuja short-haule. Przydalyby sie europejskie trasy dowozowe do huba na LHR (miedzy innymi z Warszawy), bo jak sami zapowiadaja chca byc bezposrednim konkurentem BA. Moze za X lat - bedzie oprocz LHR-WAW, takze LHR-KRK i LHR-GDN???
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy