Będzie więcej kursów PKM na gdańskie lotnisko

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
09 października 2019 14:05
1 komentarz
Trzy dodatkowe pary kursów między Gdańskiem-Wrzeszczem i Gdynią Główną zyskają pasażerowie korzystający z PKM w dni powszednie. Pojawi się także dodatkowy pociąg między Gdynią a Kartuzami przez Gdańsk-Osowę (i z powrotem).
Reklama

O problemach z rozkładami pociągów na gdańskie lotnisko pisaliśmy w sierpniu br. Pasażerowie zgłaszali, że pociągów jest zbyt mało, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Wprowadzone zmiany w rozkładzie nie rozwiązują tego zagadnienia. Składy między Gdańskiem-Wrzeszczem a Gdynią Główną wyjadą bowiem o 10:01, 15:31 i 19:16. W drugą stronę kursy przewidziano na godz. 8:41, 14:31 i 17:31. Zatem po godz. 21, kiedy w porcie im. L. Wałęsy ląduje najwięcej samolotów, kolejowy rozkład pozostanie niezmieniony.

Pojawi się także dodatkowy kurs z Kartuz do Gdyni Gł. Będzie on wyjeżdżał w dni robocze z Kaszub o godz. 7:17, a do stacji docelowej dotrze przez Gdańsk-Osowę (z pominięciem lotniskowego odcinka PKM).


Samorząd województwa będzie musiał zapłacić za dodatkowe pociągi 950 tys. zł, tylko w perspektywie obecnego rozkładu jazdy. Jak zapewniają jednak władze - kursy zostaną utrzymane także w przyszłym roku.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

wojtek 2019-10-09 14:55   
wojtek - Profil wojtek
To połączenie w obecnej formie to śmiech na sali i żenada. Każdy jeden człowiek ze średnią znajomością excela byłby w stanie stworzyć lepszy rozkład niż obecny. Pociąg powienien wyjeżdzać co pół godziny z Gdyni do Wrzeszcza i spowrotem, zapewniając przy tym mieszkańcom okolic stadionu i Karwin w Gdyni, a także m.in Osowej, Rębiechowa, Kiełpinka, Jasienia, Niedźwiednika w Gdańsku szybką i sprawną komunikację z centrum. Bo taki był cel, pasażerowie lotniska to nie jedyni korzystjący z oferty PKM. Z celów niewiele zostało. Ta trasa powinna być priorytetowa, a połączenie do Kartuz i Kościerzyny dodatkowe. Dzisiaj nie można polegać na PKM, zazwyczaj rozkład nie pasuje. Efekt byłby zupełnie podobny gdyby pociągów nie było wcale. I to tyczy się wielu planowanych inwestycji na innych lotniskach. Bez sensownego rozkładu lepiej inaczej zainwestować pieniądze i nie budować wcale. W Krakowie też jest zbyt mało pociągów, zdecydowanie powinny jeździć co 20 minut.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama