×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie więcej kursów PKM na gdańskie lotnisko


Trzy dodatkowe pary kursów między Gdańskiem-Wrzeszczem i Gdynią Główną zyskają pasażerowie korzystający z PKM w dni powszednie. Pojawi się także dodatkowy pociąg między Gdynią a Kartuzami przez Gdańsk-Osowę (i z powrotem).


O problemach z rozkładami pociągów na gdańskie lotnisko pisaliśmy w sierpniu br. Pasażerowie zgłaszali, że pociągów jest zbyt mało, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Wprowadzone zmiany w rozkładzie nie rozwiązują tego zagadnienia. Składy między Gdańskiem-Wrzeszczem a Gdynią Główną wyjadą bowiem o 10:01, 15:31 i 19:16. W drugą stronę kursy przewidziano na godz. 8:41, 14:31 i 17:31. Zatem po godz. 21, kiedy w porcie im. L. Wałęsy ląduje najwięcej samolotów, kolejowy rozkład pozostanie niezmieniony.

Pojawi się także dodatkowy kurs z Kartuz do Gdyni Gł. Będzie on wyjeżdżał w dni robocze z Kaszub o godz. 7:17, a do stacji docelowej dotrze przez Gdańsk-Osowę (z pominięciem lotniskowego odcinka PKM).


Samorząd województwa będzie musiał zapłacić za dodatkowe pociągi 950 tys. zł, tylko w perspektywie obecnego rozkładu jazdy. Jak zapewniają jednak władze - kursy zostaną utrzymane także w przyszłym roku.

fot. mat. prasowegość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie