×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: SP-LRH wrócił do służby. ACMI od Air Belgium do grudnia


Jeden z najdłużej uziemionych dreamlinerów LOT-u wrócił do służby. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LRH 3 października br. po wykonaniu oblotu technicznego, udał się w pierwszy od prawie 10 miesięcy rozkładowy rejs do Newark.


Problemy Rolls-Royca z silnikami Trent 1000 ciągle się nie kończą, a pojawiają się nowe. Ostateczny termin rozwiązania sprawy przekładano już wielokrotnie. Trudno jednak wierzyć w kolejne zapewnienia. Obecnie nadal uziemione są dwa dreamlinery LOT-u: SP-LRB i SP-LRE. Z tego powodu przewoźnik ciągle musi korzystać z wypożyczeń ACMI, żeby móc obsłużyć swoją siatkę dalekodystansową.  


Najczęściej linia korzysta z pomocy Air Belgium (w ostatnich dniach lata jeden airbus A340 o znakach rejestracyjnych OO-ABD, wcześniej też OO-ABE). LOT planuje współpracę z belgijskim przewoźnikiem do przynajmniej 24 grudnia br. Samolotami tymi będą obsługiwane połączenia do Nowego Jorku-JFK, Newark i Toronto. Warto przypomnieć, że pokłady wynajmowanych airbusów nie posiadają klasy ekonomicznej premium. Można w nich podróżować tylko w kabinach biznes (45 foteli) i ekonomicznej (212 miejsc). 

Dodatkowo, okresowo wypożyczony jest jeden airbus A330-300 od GetJet Airlines (LY-LEO) oraz beoing 767 od EuroAtlantic (CS-TKR). Do końca października br. na Lotnisku Chopina pojawi się z kolei 15. dreamliner w barwach narodowej linii. Będzie to większa wersja tej maszyny (787-9). 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_2b0a4 - Profil
gość_2b0a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie