Airport City Gdańsk z trzema ofertami budowy pierwszego biurowca

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 września 2019 14:57
Gdańskie lotnisko otworzyło koperty z ofertami budowy pierwszego budynku z kompleksu Airport City. Najniższą cenę zaoferował Hochtief Polska SA, który za postawienie budynku Alpha chce ponad 81,1 mln zł.
Reklama

Do przetargu, który port ogłosił 9 sierpnia br., stanęło trzech zainteresowanych. Poza Hochtief Polska SA były to jeszcze: Budimex (89,3 mln zł) i konsorcjum Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. i PORR SA (91,2 mln zł). Ocenie podczas postępowania miały być poddane tylko dwa elementy: cena (80 proc.) i wcześniejsze inwestycje realizowane przez oferenta (20 proc.). Wszyscy zgłoszeni wykazali się budową przynajmniej kilku budynków i zdobyli maksymalną liczbę punktów. Tym samym decydującym okazała się wartość oferty.

- Jesteśmy zadowoleni, że nasza inwestycja cieszy się zainteresowaniem firm budowlanych. Teraz przeanalizujemy i ocenimy wszystkie zgłoszone oferty - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego w Gdańsku.

Wybrana firma będzie miała 18 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy. Prace obejmą doprojektowanie w zakresie projektu biurowca i jego postawienie. Przewidywalny termin zakończenia budowy to lato 2021 r.


Budynek Alpha jest pierwszym z założonych siedmiu. Będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne - przeznaczone na parkingi. Łącznie zaoferuje 8,5 tys. m kw. powierzchni biurowej i miejsca dla 200 aut. Obsługą marketingową biurowca ma zająć się firma JLL. Powodzenie w komercjalizacji pierwszej inwestycji zaważy o dalszych planach i powstaniu kolejnych obiektów, których docelowo ma być siedem.

Wszyscy trzej oferenci stawali także niedawno do przetargu na rozbudowę terminalu T2 w gdańskim porcie. Najniższą ofertę złożyła Korporacja Doraco i wygrała konkurs. Niestety Hochtief, który ze swoją ofertą znalazł się na drugim miejscu, złożył zażalenie do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta oddaliła jednak skargę.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama