Ruszyła przebudowa parkingu w Bydgoszczy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 września 2019 14:29
11 komentarzy
Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek (30.09) ruszyła przebudowa lotniskowego parkingu w terminalu w Bdygoszczy. Jak zapewnia port będzie nowocześniej i wygodniej. Wymusiło to jednak pewne zmiany organizacji ruchu.
Reklama

Inwestycja obejmuje przebudowę miejsc parkingowych wraz z zielenią, oświetleniem terenu, a także wdrożenie nowego systemu parkingowego, wprowadzając tym samym szereg innowacji i udogodnień dla podróżnych. Dla podniesienia komfortu pasażerów system parkingowy wyposażony będzie w rozwiązanie LPR, czyli automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych samochodu. System będzie także umożliwiał rezerwację za parking online, płatności kartą, dzielenie parkingu na strefy czy dynamiczne zarządzanie dostępnością miejsc postojowych. Układ drogowy będzie bardziej przejrzysty uwzględniający również specjalną strefę kiss&fly. Parkowanie na lotnisku będzie szybsze, łatwiejsze i wygodniejsze.


Ze względu na prowadzone prace budowlane, północna część parkingu P1 została czasowo wyłączona z ruchu. Kierowcy, przyjeżdżający na lotnisko, mogą zaparkować na południowej części parkingu P1, lub na parkingu długoterminowym P2. Lotnisko przeprasza za czasowe niedogodności związane z pracami budowlanymi.

fot. Mirosław Pachowicz
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_46ee5 2019-10-01 20:44   
gość_46ee5 - Profil gość_46ee5
W lipcu leciałem z Bydgoszczy Lufthansą do Hamburga i bez problemu zaparkowałem pod samym terminalem. Za sobotę-wtorek wyszło aż 100 zł. P2 oczywiście nie był osiągalny, permanentny brak miejsc.
ArCo 2019-10-01 20:20   
ArCo - Profil ArCo
Od 1 października BZG zrównało cennik za parkowanie P1 z P2, co w praktyce oznacza obniżenie kosztów parkowania. Zatem za weekendowe parkowanie zapłacę nie 100 zł a 70 zł, ok, ale na lotnisku w Gdańsku jest opcja 27 zł za ten sam okres i dosyć blisko terminala :-/
gość_698fc 2019-10-01 11:24   
gość_698fc - Profil gość_698fc
Bydgoskie lotnisko planuje budowę hotelu i biurowca, więc muszą mieć jakieś wolne tereny. Jeśli to prawda, że na parkingu lotniskowym brakuje miejsc i stąd tak wysokie ceny, to okazja dla prywatnych parkingów. W Gdańsku okoliczni mieszkańcy żyją z parkingów i tanich hoteli, mają niezłe biznesy. W Bydgoszczy ruch rośnie, zatem pora zainwestować w prywatne parkingi lotniskowe.

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama