Polskie lotniska spokojne o czartery na lato 2020

26 września 2019 11:52
4 komentarze
Mimo upadku Neckermanna polskie porty lotnicze są spokojne o siatki czarterowe na przyszłoroczne lato. Dotyczy to zarówno gigantów w tym segmencie - jak np. Katowic, oraz mniejszych graczy, dla których nawet jeden kierunek wakacyjny jest na wagę złota.
Reklama
Wydawać by się mogło, że upadek jednego z największych agencji podróży w Polsce spowoduje poważne perturbacje w siatkach połączeń czarterowych. Tym bardziej, że biuro to hucznie ogłaszało niedawno swoje plany na lato 2020. Szczególnie świętowało ten fakt lotnisko w Łodzi, gdzie zorganizowano duże wydarzenie z udziałem prezeski Anny Midery. Pozytywne informacje pojawiły się także dla mniejszych portów - szczególnie dla Lublina, który w tym roku nie miał żadnych czarterów. Zgodnie z zapowiedzią - w przyszłym roku planowane są loty do Burgas i Antalyi.

Port im. W.S. Reymonta w związku z zaistniałą sytuacją, ogłosił na Facebooku już w środę (25.09) następujący komunikat:

- W związku z wydanym przez Neckermann Polska oświadczeniem o niewypłacalności i planowanym złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości przez to biuro podróży informujemy, że nie ma za granicą klientów biura Neckermann, którzy wylecieli na wakacje z lotniska w Łodzi. Ostatni klienci tego biura wrócili w miniony piątek z Bułgarii. Jednocześnie zapewniamy, że czartery z łódzkiego lotniska na lato 2020 roku nie są zagrożone. Neckermann Polska nie planował wyczarterować swojego samolotu, a klienci tego biura mieli korzystać z miejsc w samolotach innych touroperatorów. Wszystkie czartery z Łodzi w przyszłym sezonie odbędą się. Zachęcamy do korzystania z oferty first minute w innych biurach podróży.


Jak informowały nas działy prasowe większości polskich lotnisk, nie przewidują one, aby upadek Neckermanna wpłynął znacząco na siatki połączeń w przyszłym roku. Dotyczy to zarówno największych graczy - jak chociażby Katowic, ale także mniejszych - jak wspomniany Lublin czy Olsztyn.

- Od stycznia do sierpnia br. Neckermann miał zaledwie 1,7 proc. udziału w całości ruchu czarterowego obsłużonego w tym czasie w Katowice Airport. Upadek biura nie spowoduje żadnych zmian w siatce połączeń czarterowych pyrzowickiego lotniska - informuje Piotr Adamczyk, z działu PR-u portu w Katowicach.

Neckermann był przeważnie tylko współczarterującym, przez co pula jego miejsc przejdzie prawdopodobnie na inne biura. Otwartym pozostaje tylko pytanie, czy znajdą się na nie chętni. Dla Neckermanna w Polsce latało kilku przewoźników - m.in. Bulgarian Air Charter czy Air Cairo.

- Oprócz Neckermanna swoje plany wykonywania przyszłorocznych letnich czarterów z Lublina ogłosiło również biuro TUI. Pracujemy również nad tym aby ta oferta była jeszcze poszerzona - uspokaja Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy lubelskiego lotniska.

Z jeszcze większym optymizmem spogląda na przyszły rok port w Poznaniu. Zgodnie z zapowiedzią pojawić się ma rekordowa liczba kierunków - aż 43, z czego 8 mają stanowić nowości. Jak przewidują tamtejsze władze - upadek Neckermanna nie powinien wpłynąć na te plany.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8ca00 2019-09-29 10:11   
gość_8ca00 - Profil gość_8ca00
Klienci biur podróży są chronieni w szczególny sposób, bo i na wypadek bankructwa organizatora, ale także linii lotniczej czy hotelu. I wcale nie trzeba płacić kartą, żeby płatność była bezpieczna. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zapewnia każdemu poszkodowanemu zwrot 100% wpłaconej kwoty, a w przypadku gdy bankructwo zastanie turystę w trakcie podróży, zapewnione jest również finansowanie planowanego pobytu zgodnie z pierwotnym planem. W przypadku klientów Neckermanna zwroty zaczną się już w najbliższym tygodniu.
Niewypłacalność Neckermanna na polski rynek ma niewielki wpływ, ciekawsze rzeczy będą się działy na rynkach, na których funkcjonował macierzysty Thomas Cook. Tam powstała ogromna wyrwa do zagospodarowania i najwięksi gracze już są na etapie kontraktacji nowych połączeń czarterowych. To będzie ciekawy rok w turystyce.
ArCo 2019-09-26 22:10   
ArCo - Profil ArCo
Ja od lat płacę biurom podróży wyłącznie kartą płatniczą, jeśli nie jest to możliwe, to dziękuję i wychodzę. Tak samo robię z rzeczami kupowanymi przez internet. Jeśli nie dostanę towaru lub usługi, to składam reklamację w banku i odzyskuję kasę po 30 dniach. Kilka razy już tak odzyskałem 100% zapłaconej kwoty. To nie musi być karta kredytowa, wystarczy zwykła do konta, ale musi to być bank podlegający polskim przepisom. Tak też odzyskałem pieniądze gdy upadła linia OLT Express, znajomi zapłacili za bilety przelewem i nie mieli szans na odzyskanie kasy.
gość_5e3b2 2019-09-26 20:28   
gość_5e3b2 - Profil gość_5e3b2
Zapewne dziurę po Neckermannie chętnie wypełnia Itaka, Rainbow i jeszcze kilku mniejszych graczy. Polacy w swojej masie są mało za pan brat z samodzielna organizacja wyjazdów wakacyjnych, wiec dla pozostałej na rynku konkurencji ogłoszenie upadłości polskiego Neckermanna będzie jak miód na serce.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy