25 proc. wzrost czarterów w Rzeszowie

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
26 września 2019 11:45
4 komentarze
Ponad 60 tysięcy pasażerów obsłużonych na rejsach czarterowych w sezonie 2019 to najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W porównaniu z ubiegłym rokiem z wakacyjnej oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało o 25 proc. więcej podróżnych.
Reklama

Mieli do wyboru loty do Grecji (Rodos, Heraklion i Zakynthos), Turcji (Antalia i Bodrum) oraz Bułgarii (Burgas) oferowane wraz z pakietami hotelowymi. Wśród słonecznych kierunków największą popularnością cieszyła się turecka Antalia. Na tym kierunku obsłużyliśmy ponad 16 000 pasażerów. Tegoroczny rezultat stawia Jasionkę na pierwszym miejscu w Polsce wśród lotnisk regionalnych obsługujących do miliona pasażerów rocznie.

Już trzeci rok z rzędu notujemy znaczny wzrost ruchu w segmencie lotów czarterowych. To efekt przyjętej strategii rozwoju współpracy z czołowymi polskimi touroperatorami – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Coraz więcej mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów wybiera Jasionkę jako miejsce wylotu na wakacje ze względu na wyższy komfort oraz mniejszy stres towarzyszący podróży w porównaniu z dużymi, zatłoczonymi lotniskami. Wierzę, że nasza oferta na przyszły rok wzbogacona o nowe kierunki, jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie lotami czarterowymi z Rzeszowa.

Już dziś w systemach rezerwacyjnych są dostępne pakiety na sezon 2020 z wylotem z Jasionki. Nowością są loty do Monastyru w Tunezji i bułgarskiej Warny. Trwają rozmowy o kolejnych destynacjach w Grecji. Szczegółowe informacje o aktualnej ofercie można znaleźć na stronach internetowych touroperatorów oferujących wyloty z Rzeszowa takich jak: Itaka, TUI, Grecos, Coral Travel, Rainbow czy Sun&Fun.


Oprócz czarterów rekordowe wyniki w okresie wakacyjnym odnotowała Lufthansa, operująca na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba pasażerów podróżujących ze stolicy Podkarpacia do drugiego największego portu przesiadkowego w Niemczech w porównaniu z latem ubiegłego roku wzrosła o 70 procent. Z kolei o 15 procent zwiększył się ruch na trasie Rzeszów-Newark. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się codzienne loty z Jasionki do Warszawy i Londynu.

O ile czartery na rzeszowskiej Jasionce notują znaczący przyrost o tyle ogólne statystyki miesięcy wakacyjnych są zbliżone do tych z 2018 roku. Powodem jest znaczne zmniejszenie oferowania przez irlandzkiego Ryanaira.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5d3d0 2019-09-30 19:57   
gość_5d3d0 - Profil gość_5d3d0
Nowy sezon zapowiada się jeszcze lepiej: zobacz link
gość_ec29c 2019-09-27 17:05   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Na południu ruch coraz bardziej dzieli się na przylotowy w KRK i wylotowy, czyli KTW i RZE. A Kraków powinien stracić Rimini, Pescarę, Pizę, Lamezię, Gironę oraz Burgas w przypadku wprowadzenia Sofii i Kutaisi w przypadku wprowadzenia Tbilisi i podział powinien się jeszcze zaostrzyć.

Poza tym Rzeszów jest bliżej Afryki, a to jak wiemy sprzyja charterom ;-))
06p26 2019-09-27 16:16   
06p26 - Profil 06p26
I bardzo dobrze. Akurat RZE jeżeli chodzi o chartery to dominuje w południowo-wschodniej Polsce i tak to może zostać :). W przyszłym roku Nowości Tunezja i Varna (2x tg). Myślę, że za rok spokojnie będziemy mogli polecieć do Egiptu albo na grecką wyspę Kos.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama